УКМ

Новини

Українським містам – чистий транспорт! Чи досягне цього нова транспортна стратегія України?

21.06.2018

21 червня Міністерство інфраструктура України презентували нову Національну транспортную стратегию Україні до 2030 року. Її коротка назва – DriveUkraine 2030. Документ був затверджений Урядом 30 травня, та діятиме найблищі 12 років. У прослушанная участь Міністр інфраструктура України – Володимир Омелян , голова Представництва ЄС в Україні – Хюг Мінгареллі , урядовці, народні депутати країни.

На заході була присутня також експертка УКМ, координаторка транспорта напрямку “Екодії”Анна Гуз . Тож, як нова стратегія вплине на ціль країни у боротьбі зіміную клімату? … читати далі »

Написати коментар »

Як врахувати зміну клімату в розвитку громади? Мінприроди спільно з УКМ та місцевими громадами напрацьовували локальні кліматичні стратегії

18.06.2018

14-15 червня члени Української Кліматичної Мережі (УКМ) за підтримки Міністерства екології та природних ресурсів України провели семінар «Врахування змін клімату в розвитку громад». Запит на створення локальних стратегій розвитку, які б включали дієві заходи зі скорочення викидів парникових газів та адаптацію до відчутної зміни клімату все гостріше постає в українських громадах. Адже, тема події об’єднала енергоменеджерів як великих міст, так і не великих ОТГ, бізнес, громадські організації та експертів з усієї країни. Семінар відвідала і представниця Мінприроди, яка розповіла про Національні плани України для протидії зміні клімату. … читати далі »

Написати коментар »

Як не повторити помилки інших країн на шляху до розбудови відновлюваної енергетики?

14.06.2018

7 червня на розгляд Верховної Ради України подано Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії, яким пропонується вдосконалити систему підтримки відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) в Україні.

УКМ підтримує процес вдосконалення системи державної підтримки ВДЕ.  До 2050 весь світ має відмовитися від викопного палива. Водночас, поточні темпи переходу на ВДЕ в Україні не дозволять досягнути національну ціль 11% ВДЕ у 2020 році, тому потрібна розширювати державну підтримку. Вона має виявлятися у спрощенні умов доступу до мереж для виробників енергії з ВДЕ та потенційних покупців енергії, а також у фінансово-економічних стимулах. … читати далі »

Написати коментар »

Початок впровадження енергостратегії України: аналіз експертів УКМ

12.06.2018

Минулого тижня Кабмін затвердив план заходів для реалізації першого етапу Енергостратегії України до 2035 року. Документ має назву “Реформування енергетичного сектору (до 2020 року)”.

Нагадуємо, що експерти Української Кліматичної Мережі вже готували свої коментарі до попередього варіанту, частина з них була врахована. На сьогодні, план помітно змінився. … читати далі »

Написати коментар »

Світовий кліматичний рух оголошує глобальну мобілізацію у вересні: Україна долучається

08.06.2018

Десятки тисяч людей, на п’яти континентах планети, візьмуть участь в світовій мобілізації під назвою “Rise for Climate” (укр.- “Дій за клімат”), яка розпочнеться вже 8 вересня цього року. У містах та селах, університетах та школах, і навіть релігійних установах по всьому світу відбудуться локальні акції, що привернуть увагу до питання зміни клімату на планеті. Ці заходи мають стимулювати дії щодо зниження впливу на клімат і направлять урядам чітке послання про те, що населення готове до переходу на чисту енергію та стійку й відновлювану економіку.
Релігійні, молодіжні, правозахисні та профспілкові групи публічно висловили свою підтримку акції “Дій за клімат”. … читати далі »

Написати коментар »

До вашої уваги – Дайджест Української Кліматичної Мережі за травень 2018

01.06.2018

Українська кліматична мережа продовжує свою активну діяльність як на націонаьному, так і на регіональному рівнях. Це стає можливим завдяки наполегливій діяльності кожної з організацій, що є частиною мережі. Тож, пропонуємо Вашій увазі дайджест клімату та активностей УКМ за травень 2018-го.  

                                      Національні новини

  • Міжвідомча комісія із забезпечення виконання Рамкової конвенції ООН про зміну клімату  затвердила проект Національного кадастру антропогенних викидів із джерел та абсорбції поглиначами парникових газів в Україні за 1990-2016 рр. Короткий екскурс: Національний кадастр антропогенних викидів з джерел та абсорбції поглиначами парникових газів є базою показників щодо викидів і поглинання парникових газів у всіх секторах промисловості, сільському господарстві, енергетиці, лісовому секторі, секторі відходів та їх переробки, низці інших галузей … читати далі »

Написати коментар »

Енергетичні плани міст повинні реально скорочувати викиди СО2 та вести до економічного зростання

01.06.2018

Розвивати місто і рятувати планету можна приєднавшись до ініціативи “Угода мерів” Міста-підписанти розробляють комплексний план реформування енергетики міста для зменшення викидів парникових газів. Природоохоронні організації проаналізували, на скільки плани українських міст ведуть до цих цілей.

Угода мерів переносить українські міста на новий рівень розвитку, адже впроваджує облік викидів парникових газів та долучає до світового кліматоохоронного руху. Розробляючи і втілюючи плани дій сталого енергетичного розвитку в рамках Угоди мерів, українські громади можуть відіграти ключову роль у переході країни до низьковуглецевої економіки. Така економіка є єдиним шляхом порятунку планети в умовах змін клімату. … читати далі »

Написати коментар »

« Попередня сторінка