УКМ

Новини

[Блог] Міста відіграють основну роль в утриманні температур в межах 1,5 градуси

12.12.2018

Міжурядова група експертів з питань зміни клімату (IPCC) попередила: міста відіграють основну роль в утриманні критично важливої позначки потепління 1,5 градуси

Вісімнадцять провідних авторів Спеціального звіту ІРСС про 1,5 градуси з допомогою міських спеціалістів і неурядових організацій підготували огляд власного звіту пояснивши що означає для міст – утримати температуру Землі на 1,5 градуси.  Для того аби запобігти подальшому потеплінню – треба скоротити викиди СО2. Але що це означає для конкретного українського міста? … читати далі »

Написати коментар »

Українські позиції в міжнародному кліматичному рейтингу: поразка чи успіх?

11.12.2018

Україна посіла 18 місце у рейтингу країн, які запобігають кліматичним змінам (Climate Change Performance Index – CCPI 2019). Рейтинг представила німецька неурядова організація Germanwatch спільно з партнерами під час конференції ООН із захисту клімату (COP24). Всього у рейтингу 84 країни світу, де оцінено їх досягнення у 4 категоріях:
– скорочення викидів парникових газів
– розвиток відновлюваної енергетики
– зменшення споживання енергії та кліматична політика. … читати далі »

Написати коментар »

Польща заборонила активістам в’їжджати на територію країни під час міжнародних кліматичних переговорів COP24

08.12.2018

Члени громадських організацій з України, не змогли перетнути кордон з Польщею для участі у Міжнародних кліматичних переговорах ООН, більш відомих як COP24. Вже сім українців отримали відмову у в’їзді від польських прикордонних служб з приміткою “через загрозу національній безпеці країни”. Це вже не перший випадок, в’їзд також заборонили активістам з Грузії та Киргизстану. Польська заборона продовжує зупиняти представників громадських організацій на кордоні. … читати далі »

Написати коментар »

Climate Action Tracker визначив, що зобов’язання України для виконання Паризької Угоди критично недостатні

05.12.2018

limate Action Tracker – це міжнародна наукова платформа, що аналізує процес кліматичних дій з 2009 року. Щорічно, САТ публікує звіт про реальні дії кожної країни  для протидії кліматичним змінам.

«У липні 2018-го, Україна ухвалила Стратегію низьковуглецевого розвитку до 2050 року. Держава може виконати свої «критично малі» зобов’язання в рамках Паризької угоди, що ґрунтуються на сучасних політичних тенденціях та викладені в тексті стратегії. Якби всі заплановані заходи і напрямки в Стратегії було впроваджено, Україна могла би суттєво перевиконати свої цілі Паризької угоди, а отже, могла би переглянути їх найближчим часом. Поки що ця держава – серед тих, чиї цілі Паризької угоди настільки незначні, що їх досягнення майже не потребує зусиль. … читати далі »

Написати коментар »

Заява Української Кліматичної Мережі щодо національної політики в сфері зміни клімату з нагоди міжнародних переговорів у Катовіце (Польща)

28.11.2018

Українська делегація готується до участі у щорічних міжнародних кліматичних переговорах ООН (СOP 24) , які відбудуться з 3 по 15 грудня в Польщі.  Українська кліматична мережа оприлюднює заяву від 30 екологічних організацій країни з вимогою до Уряду переглянути національні цілі кліматичної політики та зобов’язання України, щоб достойно представити свої позиції для ООН у Польщі.

Далі текст заяви: … читати далі »

Написати коментар »

Віртуальний Саміт: лідери кліматично вразливих країн вимагають конкретних дій від розвинутих держав

23.11.2018

22 та 23 листопада відбувся перший у світі Віртуальний Кліматичний Саміт. Його проведено онлайн за адресою www.vitualclimatesummit.org  Такий формат заходу мав нульовий вуглецевий слід, адже учасники не використали жодного літака, щоб потрапити на нього. Вдалося уникнути викидів понад 90 тонн СО2, що можна порівняти з річним вуглецевим слідом 20 жителів Швеції або Аргентини. Під час Саміту прозвучали онлайн-заяви більше 50-ти лідерів держав і прем’єр-міністрів, … читати далі »

Написати коментар »

Форум для освітян: «Кліматична освіта 2018: Цінності та тренди»

19.11.2018

Зміна клімату – один з найбільших екологічних викликів сьогодення для України. Це змушує систему освіти змінюватись, а навчання на принципах екологічності та сталого розвитку набирає актуальності.

Понад 100 вчителів з усіх куточків України зберуться у Києві 23-24 листопада на Форумі «Кліматична освіта 2018: Цінності та тренди», аби обговорити розвиток екологічної освіти та обмінятися досвідом інтегрування екологічних питань у формальну та неформальну освіту. … читати далі »

Написати коментар »

« Попередня сторінка