УКМ

Прес-релізи

Повна відмова від вугілля без ризиків: презентували рекомендації для України

14.06.2019

Незалежні експерти з 4-х європейських країн за ініціативи громадських організацій України та Німеччини підготували дослідження “Досвід трансформації шахтарських регіонів: рекомендації для України”. Його результати було презентовано 12 червня у Києві за участі представників громадськості, міністерств, шахтарських міст та експертного середовища. Проаналізувавши процес закриття вугільних підприємств у Німеччині, Румунії, Чехії та деяких містах України, автори дослідження розробили практичні поради для влади на національному та місцевому рівнях. Вони мають допомогти проводити подальшу ліквідацію шахт із меншими негативними соціальними та економічними наслідками для вугільного регіону.

Одні з перших кроків для справедливої трансформації шахтарських регіонів – це: … читати далі »

Написати коментар »

Українська енергія сонця або як на Вінниччині виробляють сонячні фотомодулі

10.06.2019

Лишу у лютому 2019-го в Україні запрацювало перше підприємство з виробництва вітчизняних сонячних панелей. На Вінниччині інвестували 5 млн євро, збудували завод на площі 6600 кв.метрів та налагодили потужність до 200 МВт. Як же працює підприємство зараз, та які плани має на майбутнє? 350.org-Україна, Українська кліматична мережа разом з журналістами побували на виробництві під час нашого прес-туру до Вінниці. Розкриваємо секрети.

Секрети виробництва українських фотомодулів для сонячних станцій

Підприємство має кілька цехів. Перший цех деталізованого збирання – розпочинає “народження” нової панелі. Тут найсуворіші вимоги до технології і ручної роботи. … читати далі »

Написати коментар »

SMART рішення Вінниці: план з адаптації до змін клімату, E-квиток, громадські простори та власні трамваї

10.06.2019

Команда Української Кліматичної Мережі та 350.org повернулися з насиченого прес-туру до Вінниці. Про найцікавіші проекти міста та головну “родзинку” Вінниці, що дозволяє будувати кліматично- безпечне та екологічно дружнє місто в Україні ми дізналися у заступника міського голови  – Владислава Скальського.

В 2011 році Вінниця долучилася до міжнародної ініціативи “Угода Мерів”, чим зобов’язалася скоротити викиди парникових газів в атмосферу на 20 % до 2020 року порівняно з базовим роком (2011р). Робота зі створення Плану дій сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР), де основним вектором є зниження та розумне використання енергії містом, тобто енергоефективність, почалася відразу.

… читати далі »

Написати коментар »

Українська кліматична мережа підтримує енергетичний форум у Хмельницькому

03.06.2019

Українська кліматична мережа підтримує енергетичний форум у Хмельницькому. Члени УКМ, ГО “Екоклуб” та Хмельницький енергетичний кластер запрошують на дводенний енергетичний форум, що відбудеться в Хмельницькому 11-12 червня 2019 року. Захід складатиметься із двох частин.

Перший день:
Представлення Методики аналізу потенціалу відновлюваної енергетики (ВДЕ) та презентація аналізу ВДЕ Хмельницької області. … читати далі »

Написати коментар »

У Кам’янському буде прийнятий План з кліматичної адаптації

03.06.2019

У Кам’янському, за ініціативою членів УКМ, організації «Голос Природи», розпочався процес підготовки рішення сесії міської ради щодо прийняття Плану заходів з адаптації міста до зміни клімату. Майбутній документ стане одним із перших кліматичних документів в Україні, зо прийнятий на місцевому рівні. Ухвалення цього стратегічного документа відкриває перед містом нові перспективи і можливості по залученню фінансової та технічної допомоги для мінімізації негативних наслідків глобального потепління. «Голос Природи» буде сприяти тому, щоб План заходів щодо адаптації міста до зміни клімату був прийнятий на сесії міської ради до кінця літа 2019 року.

Ініціатива громадськості підтримана керівництвом Кам’янського … читати далі »

Написати коментар »

Українсько-Німецька конференція у Дніпрі: експерти розкажуть про важливість кліматичної адаптації

21.05.2019

6-7 червня 2019 року в Дніпрі пройде Українсько-Німецька конференція «Кліматична адаптація: виклики і перспективи». В рамках конференції більше 20 німецьких та українських експертів розкажуть учасникам про актуальність проблеми зміни клімату та можливості реалізації стратегій і практичних проектів з кліматичної адаптації. На думку членів УКМ,  організації «Голос Природи», конференція є одною з найважливіших екологічних подій 2019 року в Україні. Конференція відкрита для широкого кола учасників

До участі в Українсько-Німецькій конференції «Кліматична адаптація: виклики і перспективи» запрошуються представники державних органів влади та органів місцевого самоврядування, а також представники громадських організацій.

… читати далі »

Написати коментар »

Чи потрібен сміттєспалюванню “зелений” тариф?

16.05.2019

На сьогодні в українському законодавстві періодично з’являються законопроекти про надання сміттю статусу відновлювального або альтернативного виду палива.
Україна, відповідно до національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2020 року, має отримувати 11% енергії з відновлюваних джерел. І наразі ми відстаємо. Чи варто наздоганяти за рахунок генерації енергії зі сміття?

Якщо в Україні використовувати весь потенціал виробництва електроенергії та тепла зі сміття, таким чином можна заміщувати викопне паливо в еквіваленті до 1 млрд м3 газу на рік. Принаймні, так зазначає Держенергоефективності. … читати далі »

Написати коментар »

« Попередня сторінка