УКМ

Прес-релізи

Світова спільнота посилює свої кліматичні плани: наскільки амбітним є національний внесок України?

13.05.2018

2018 – важливий рік в історії боротьби країн зі зміною клімату. Цьогоріч Міжнародна кліматична угода, що прийшла на зміну Кіотському протоколу переходить в етап перегляду та посилення національних кліматичних планів кожного підписанта. Це надважливий період перед наступною фазою – надання фінансової підтримки країнам для переходу на низьковуглицевий розвиток та реалізацію їх кліматичних планів. Всі учасники мають переглянути, посилити та почати активно впроваджувати свої національно-визначені цілі для досягнення загальносвітових зобов’язань – утримання зростання температури планети в межах 1,5 градусів. … читати далі »

Написати коментар »

Відмова 27 країн та регіонів від вугілля на кліматичних переговорах в Бонні є важливим сигналом для України

22.11.2017

На Кліматичних переговорах ООН в Бонні, що тривали з 6 по 17 листопада, найгучнішою заявою стали наміри 27 країн і регіонів повністю відмовитися від споживання вугілля до 2030 року та перейти на відновлювані джерела енергії.

Глобальний альянс післявугільної енерегетики (Global Alliance to Power Past Coal) започаткували Великобританія та Канада. До нього вже увійшли Італія, Мексика,  Нова Зеландія, Фінляндія, Франція, ряд африканських країн, штатів США та провінцій Канади. Країна, під президентсвом якої відбувся COP23 – Фіджі – теж стала стороною Альянсу.

На презентації створення Альянсу Катрін Маккенна, Міністр охорони навколишнього середовища та зміни клімату Канади, зазначила … читати далі »

Написати коментар »

Україна має заявити більш амбітні цілі по скороченню викидів парникових газів – кліматичні переговори ООН

22.11.2017

Україна разом з іншими країнами мають заявити більш амбітні цілі по скороченню викидів парникових газів. Такими є висновки міжнародних Кліматичних переговорів OOH (COP23) у Бонні, які завершилися 17 листопада. Поточні цілі по скороченню викидів, подані країнами до Паризької угоди, ведуть світ до потепління на 3 градуси і роблять кліматичну катастрофу фактично неминучою. Саме тому, на кліматичній конференції особливу увагу було приділено процесу узгодження та перегляду вже заявлених цілей, а також посиленню дій по скороченню викидів у період до 2020 року. … читати далі »

Написати коментар »

Східна Європа, Кавказ і Центральна Азія: ви готові до переходу на ВДЕ?

16.11.2017

Глобальний перехід енергетичної системи на 100% ВДЕ до 2050 року є необхідністю, якщо ми хочемо досягти головної мету Паризької кліматичної угоди і утримати глобальне підвищення температури на рівні значно нижче 2oC. Вже доведено, що такий глобальний перехід є технічно здійсненним, більш того, він принесе велику кількість екологічних, соціальних та економічних переваг для всього людства. Але що це означає для окремого регіону? Чи означає це, що якщо глобальний енергетичний перехід можливий у всьому світі, то він також можливий в окремих країнах і регіонах, і все станеться автоматично? Чому ж тоді це ще не відбувається? Ці та багато інших питань були порушені в ході дискусії «Перехід на 100% ВДЕ в Східній Європі: для чого та як?», організованої Представництвом Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні та CAN Східна Європа, Кавказ і Центральна Азія 14 листопада 2017 року Бонні, Німеччина, в рамках кліматичної конференції COP 23. … читати далі »

Написати коментар »

На кліматичній конференції в Бонні презентовано сценарій майже повного переходу України на відновлювальну енергетику до 2050 року

15.11.2017

На чергових переговорах зі зміни клімату Організації Об’єднаних Націй (COP23) у Бонні 14 листопада було презентовано аналітичний звіт «Перехід України на відновлювану енергетику до 2050 року», що передбачає революційний сценарій майже повного переходу України на відновлювальну енергетику.

Згідно до даного сценарію, остаточне споживання енергії в Україні до 2050 року може знизитися на 27%, при цьому 91% енергії буде отримано з відновлювальних джерел енергії (ВДЕ). … читати далі »

Написати коментар »

Громадськість закликала Уряд збільшити підтримку енергоефективності до 1% з бюджетів усіх рівнів

10.11.2017

Активісти, представники громадських організацій провели біля будинку Кабінету міністрів України акцію щодо необхідності збільшення підтримки Урядом заходів з енергоефективності до 1% бюджетів усіх рівнів.

Активісти принесли з собою дві тисячі листівок до Володимира Гройсмана, зібраних у всіх куточках України. У цих листівках українці закликають очільника українського уряду виділити більше коштів на енергоефективність. … читати далі »

Написати коментар »

Чого чекати від 23 міжнародних кліматичних перемовин?

06.11.2017

Чергова Конференція Сторін Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату (COP23) під керівництвом Фіджі відбудеться у період з 6 по 17 листопада 2017 року у м. Бонн, Німеччина. Участь у перемовинах візьме як офіційна делегація України так і представники громадськості, в тому числі УКМ.

Основні акценти перемовин у цьому році такі: … читати далі »

Написати коментар »

« Попередня сторінка