Година Землі 2011

У суботу, 26 березня о 20:30 люди по всьому світу вже вп’яте вимкнуть світло на одну годину, Годину Землі, щоб показати необхідність об’єднання дій людства для боротьби зі зміною клімату. Україна долучається до Години Землі вже третій рік поспіль, активно підтримуючи всесвітній кліматичний рух та прагнення до збалансованого розвитку.

Україна як і весь світ готується вимкнути освітлення на одну годину, щоб привернути увагу людства до проблеми зміни клімату та марнотратного споживання природних ресурсів. Національний екологічний центр України (НЕЦУ) разом із Всесвітнім фондом дикої природи (WWF) закликає всіх українців, компанії, а також, представників урядових структур і місцевих спільнот, приєднатися до унікальної глобальної акції Година Землі та вимкнути світло на одну годину 26 березня 2011 року о 20:30, щоб продемонструвати свою підтримку дій, спрямованих на боротьбу зі зміною клімату.

“Година Землі” – це більше, ніж година! Окрім символічного вимкнення світла ми повинні діяти щодня, здійснюючі невеликі кроки назустріч майбутньому без зміни клімату та у якому людина живе в гармонії з природою!

«Вимикнувши освітлення на одну годину ми не відмовляємося від світла взагалі. Участь у акції повинна спонукати до того, щоб задуматися про раціональне використання енергоресурсів у повсякденному житті, а також чи вистачить ресурсів Землі всім і як на довго», – говорить Андрій Білокінь, координатор кампанії Година Землі 2011 в Україні.

Година Землі спонукає до змін, що будуть мати довготривалий результат: уряди країн світу повинні взяти на себе зобов’язання щодо скорочення викидів парникових газів, бізнес має перейти на більш енергоефективні та відповідальні практики, а кожна людина повинна зробити своє життя «зеленішим» та більш розумно споживати природні ресурси, щоб зберегти планету живою.

Нагадаємо, що на міжнародних кліматичних переговорах ООН у Канкуні (Мексика) 192 країни домовилися не допустити глобального збільшення температури на 2 градуси Цельсія та переглянути оголошені зобов’язання щодо зниження викидів. Адже заявлені раніше цілі зі зниження викидів парникових газів за оцінками вчених можуть призвести до зростання середньої температури на Землі на катастрофічні 3-5 градуси Цельсія.

Громадські екологічні організації впевнені, що заявлена офіційна мета українського уряду щодо зменшення забруднення атмосфери парниковими газами замала, і передбачає збільшення викидів у майбутньому. Вони закликають уряд стабілізувати викиди парникових газів в Україні на сьогоднішньому рівні до 2020 року з подальшим їх скороченням та запевняють, що це не тільки не зашкодить економіці країни, але й стимулюватиме розвиток.

«Зменшення викидів парникових газів разом із економічним зростанням в Україні можливе! В Україні чи не найбільший потенціал з енергозбереження у світі. Реалізовуючи заходи з енергозбереження ми окрім фінансової вигоди, через економію палива, маємо значний екологічний ефект, адже запобігаємо викидам парникових газів в атмосферу» – говорить Христина Рудницька, експерт з питань зміни клімату, НЕЦУ.

За більш детальною інформацією звертайтесь:

Христина Рудницька,
координатор програми зі зміни клімату,
Національний екологічний центр України
Тел.: 044 353 78 42
krudnytska[at]necu.org.ua
http://www.necu.org.ua/climate/

Андрій Білокінь,
Координатор кампанії WWF в Україні,
Моб.: 066 91 00 000
e-mail: info[at]wwf.kiev.ua
www.panda.org/eh11