Пам’ятка міністру екології як зберегти кліматичну угоду для України

5 грудня 2012 року в м. Доха (Катар) розпочалися виступи делегатів високого сегменту на Конференції Сторін Рамкової Конвенції ООН з питань зміни клімату. На кліматичному саміті перед високопоставленою аудиторією український міністр екології та природних ресурсів Едуард Ставицький у своєму виступі представлятиме позицію держави. Особисто для нього ми підготували коротку пам’ятку того, яку позицію необхідно відстоювати, щоб діяти в національних та кліматичних інтересах.

Шановний пане Міністре, закотіть рукави – попереду багато роботи!

На міжнародних кліматичних переговорах ООН надзвичайно важливо прийняти та погодити ряд питань, які створять сприятливий клімат не лише для навколишнього середовища, а й для подальшого законотворчого та переговорного процесу. Зокрема, делегати мають прийняти поправки до Кіотського протоколу, успішно завершити роботу по довгостроковому баченню та погодити план переговорів для досягнення нової угоди у 2015 разом із посиленням амбітності зобов’язань.

Зберегти Кіотський протокол важливо з двох причин. По-перше – протокол містить основні архітектурні елементи, які мають бути відображені в новій пост-Кіотській угоді. Зокрема, це загальний та національний вуглецеві баланси; кліматоохоронні цілі для всієї економіки; спільний облік вуглецю, який базується на однакових правилах; дотримання законодавчих вимог та п’ятирічний період зобов’язань. А, по-друге – не має бути жодних «перерв» у боротьбі зі змінами клімату.

Звісно, дещо має залишитися в минулому, а саме 13 млрд. тон одиниць «гарячого повітря» з першого періоду зобов’язань. Повне перенесення надлишкових дозволів на викиди зможе звести нанівець екологічну складову другого періоду зобов’язань Кіотського протоколу. Врешті решт, настав час позбутися того, що заважає впровадженню кліматоохоронних заходів.

Ми закликаємо Вас особисто, шановний Едуарде Анатолійовичу, представити конструктивну позицію України. Для цього потрібно виконати наступне:

  • посилити амбітність наших зобов’язань по зменшенню викидів до рівня стабілізації на поточному рівні;
  • відмовитися від повного перенесення надлишкових дозволів на викиди парникових газів на другий період Кіотського протоколу;
  • посилити правила ринкових механізмів;
  • скасувати субсидії для вугільного сектору;
  • розробити стратегію низьковуглецевого розвитку України.

Наголошуємо, наші поради ГАРАНТОВАНО забезпечать успішну участь України у другому періоді дії зобов’язань Кіотського протоколу.

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6