УКМ

Дайджест новин УКМ: листопад

11.12.2017

Плани УКМ на найближчий час:
– У лютому-березні плануємо дводенну зустріч для загальних зборів УКМ. Це момент коли ми можемо прийняти нові організації у мережу, якщо ви хочете приєднатися – дізнайтесь на нашому сайті.
– 21 грудня відбудеться Брифінг УКМ про кліматичну політику зацікавленим взяти участь необхідно зареєструватися.
– Готуємо річний звіт УКМ, куди хочемо додати успішні історії наших організацій. Якщо Ви маєте що розказати і є членом УКМ – пишіть будь-кому з ради УКМ.
– Маємо 3 заявки на стажування між організаціями УКМ на наступний рік, можливо одне зі стажування відбудеться вже в грудні. За результатами підготуємо звіт і вирішимо чи продовжувати цю практику.
– Готуємо базу експертів і експерток УКМ. Внесіть себе в базу, якщо ви вважаєте за потрібне. Дані будуть верифіковані.

Новини України

 • На сайті Мінприроди опубліковано чернетку проекту Стратегії низьковуглецевого розвитку України до 2050 року. Міністерство запрошує його активно коментувати та передбачає надання документу офіційного статусу.
 • Також мінприроди опублікувало проект закону «Про озоноруйнівні речовини та фторовані парникові гази»
 • Роботу Національної комісії з регулювання сфер енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) заблоковано через відсутність кворуму. Тобто, не призначається “зелений” тариф, не переглядаються тарифи операторів мереж та енергопостачальнкиів, не затверджуються інвестиційні програми усіх ліцензіатів НКРЕКП. Фактично призупинена робота з розробки актів на виконання закону про ринок електричної енергії. Ситуацію може виправить відкритий конкурс на добір членів НКРЕКП, але за таким варіантом комісія буде без кворуму щонайменше до квітня. Читайте більше про проблему, наслідки і можливі рішення.
 • Прем’єр-міністр України заявляє про збільшення фінансування Фонду енергоефективності в загальному обсязі до 2.8 млрд. грн: з них, 2 млрд. буде виділено з державного бюджету, а 800 млн. очікується надходжень з боку країн ЄС. Крім того, паралельно працюватимуть “теплі кредити”.
 • Уряд схвалив “Національний план скорочення викидів від великих спалювальних установок”.

Новини УКМ

 • Відразу декілька організацій УКМ взяли участь в акції “1% на енергоефективність”. Активісти принесли з собою дві тисячі листівок до Володимира Гройсмана, зібраних у всіх куточках України. Ви можете почитати про акцію: на сайті УКМ, на Хмарочосі, на Громадському та подивитися на Еспресо ТБ. Паралельно акція пройшла і у Бонні.
 • Пройшла прес-конференція УКМ про результати міжнародних Кліматичних переговорів OOH (COP23) у Бонні для України. Також можете переглянути запис прес-конференції. Ну і, звісно, подивитися сюжет про участь українських активістів і активісток у кліматичних переговорах від медійної компанії Німецька Хвиля (Deutsche Welle).
 • Дэа Зелена Країна вивчає нові прийоми екологічної освіти та святкує День Синички та відвідали Форум Кліматичної Освіти. А Еремурус садили Дерева миру.
 • Голос Природи запускали мальків щоб врятувати Блакитне озеро
 • Агенство економічного розвитку провели семінар в місті Южноукраїнськ на тему: «Голова правління: обов’язки та відповідальність. Ефективний кошторис».
 • Зелене досье дискутували на круглому столі експертів «Адаптація до законодавства ЄС: у фокусі малі та середні виробники аграрної продукції»
 • Маємо з чим привітати Асоціацію велосипедистів Києва, їх  Велошколу з безпеки руху у 2017 році відвідала рекордна кількість учнів. Також відвідати Велоточку від АВК мали можливість і на сході України.  А для тих, хто хоче повчитися встановлювати велопарковки АВК  оновила рекомендації. Разом з Екодією та партнерами трансформували Бесарабську площу в Києві.
 • Національний екологічний центр України закликав «Мінагро, захисти вовка та борсука!». Активісти вимагали в Міністерства змінити свою позицію до використання диких тварин у мисливські галузі.
 • WWF в Україні вважає розвиток відновлюваних джерел енергії критично важливим для дотримання Україною міжнародних вимог. Відстоює біорізноманіття, слідкують за порушення вирубок, працювали над розробкою методики ідентифікації пралісів.
 • Світ освіт провели Форум кліматичної освіти 2017: Молодь вирішує! 100 спеціалістів та спеціалісток у сфері освіти з питань змін клімату зустрілися, аби знайти спільні точки перетину та об’єднати зусилля задля вирішення проблеми зміни клімату. зібрав . Представник Міносвіти під час форуму зазначив пріоритетність питань клімату для шкільної програми та заявив про готовність співпрацювати з громадським сектором в цьому напрямку. Також всі бажаючі мали змогу відвідати школу кампейнінгу, яку провела УМКА. Багато хто з Вас зміг відвідати обидва заходи та надихнутися на майбутню діяльність!
 • Екологія. Право. Людина. оприлюднила позицію щодо дій Львівської міської ради у сфері поводження із ТПВ. Роз’яснювала указ Президента №381/2017 «Про додаткові заходи щодо розвитку лісового господарства, раціонального природокористування та збереження об’єктів природно-заповідного фонду»,  вивчали очисні споруди Орегона (США) та закликає сказати: «Ні екологічни стандартам від свинарів».
 • Екоклуб думав як рівненські чиновники «освоїли» 4 мільйони гривень на енергоефективність?, працює над тим, аби Рівненщина отримала дієву обласну програму енергоефективності, продовжували проводити лекції для ОСББ, інформувати про «мирний атом» в Україні та за кордоном.
 • Форза ділиться досвідом та результатами навчальної поїздки в Норвегію про мережі сталої міської мобільності та ходили до лісу за першими практичними знаннями та досвідом.
 • Представники Наш дім – Манява разом з представниками місцевого самоврядування та ГО Івано-Франківщини обмінялися досвідом зі словацькими колегами.

Можливості:

Підбірка онлайн курсів  на тему зміни клімату. Увага – англійська мова.

Нагадуємо, що ми завжди раді розказати про проекти та акції, які ви плануєте або вже втілили. Пишіть на пошту uсn@climategroup.org.ua  і ми розмістимо коротке резюме в місячному дайджесті.

Члени УКМ можуть скористатися МОЖЛИВОСТЯМИ:

 • Отримати фінансування на поїздки для участі у зустрічах, засіданнях, тренінгах.
 • Отримати фінансування дрібних видатків, пов’язаних із проведенням заходів.
 • Пошук потрібних експертів для відповідей на ваші питання.
 • Оплата друку різноманітних публікацій, що стосуються клімату.
 • Допомога у пошуку фінансування.
 • Отримання інфо-матеріалів від інших членів УКМ.
 • Публікація та підтримка звернень і заяв.

Детальніше з процедурою отримання підтримки можна ознайомитися за посиланням: https://goo.gl/oVTxNi

Написати коментар »

Написати коментар

Зверніть увагу: Якщо Ваш коментар одразу після додавання не з'явився, його буде опубліковано протягом певного часу. Немає необхідності публікувати його знову.