УКМ

Підсумки переговорів COP23

26.02.2018

Підсумки одним реченням: Сильне лідерство, амбітність та очікування активної роботи у 2018 році; водночас, неквапна деталізація Паризької угоди і брак конкретних рішень для найбільш уразливих країн.

Завдяки лідерству Фіджі, звичайні «технічні», переговори виявилися наповнені новим змістом. Цим змістом стала тихоокеанська традиція «Таланоа» що означає відверте спілкування через розповідь історій. Президент переговорів сприяв її втіленню, як через дизайн процесу, так і через особисту участь (наприклад, декілька публічних зустрічей з громадськістю для обговорення перебігу переговорів). Остаточне рішення переговорів називається «Fidji momentum for implementation» (поштовх до виконання)1 і ця назва характеризує переговори: сформовано високі очікування на 2018. Рішення включає три елементи: дії до 2020 року, виконання робочої програми Паризької угоди і опис Діалогу Таланоа у 2018 році.

Успіхом переговорів є погодження процесу оцінки адекватності зусиль країн цілям Паризької угоди у 2018 році – Діалогу Таланоа. Помірно успішним є результат переговорів щодо Правил виконання Паризької угоди. Не вдалося досягти прогресу щодо кліматичного фінансування для менш розвинутих країн та компенсації втрат і збитків від змін клімату для них же. Незначним, але важливими досягненням є затвердження плану дій з гендерних питань, прийняття платформи корінних народів, прийняття плану дій щодо з питань сільського господарства.

Варто відзначити посилення ролі неурядових організацій (міст, штатів, бізнесу, громадськості) у зусиллях з подолання змін клімату: на переговорах відбувався самміт міст, анонсовано декілька високорівневих заходів на 2018 рік, участь у переговорах взяла неофіційна делегація США – представники міст та корпорацій, що не згодні з кліматичною позицією свого президента.

Офіційна делегація України була досить обмежено представлена на переговорах через бюджетні обмеження: розпорядженням Президента затверджено 16 осіб в складі делегації України, але не всі з них змогли бути присутніми на усіх переговорах. В той же час, від громадськості участь у переговорах, в якості спостерігачів від Кліматичної мережі, взяли п’ятеро людей. Ми готові працювати спільно з делегацією над посиленням участі України у переговорах. В Катовіце від УКМ також буде не менше п’яти представників та представниць.

Завантажити огляд:

Підсумки переговорів COP23 (PDF)

Написати коментар »

Написати коментар

Зверніть увагу: Якщо Ваш коментар одразу після додавання не з'явився, його буде опубліковано протягом певного часу. Немає необхідності публікувати його знову.