УКМ

До Дня захисту клімату понад 14 міст України проведуть освітні заходи та масові акції

12.05.2018

Члени Української кліматичної мережі приєдналися до масштабної кампанії “Міста для життя”, що ініційована партнерами – міжнародною організацією 350.org. З 12 по 20 травня понад 14 міст України проведуть різноманітні масові заходи для привернення уваги влади та місцевих жителів до теми зміни клімату.Другий рік поспіль міжнародна громадська організація 350.org – яка об’єднує сотні тисяч активістів, які працюють разом задля вирішення одного із найбільших викликів людства – зміни клімату, проводить кліматичні акції до Дня Дій.

Дні дій – це низка подій, присвячених темі клімату, які об’єднають міста України в рамках міжнародної кампанії «Міста для життя». Основна ідея – донести до жителів міст необхідність взаємодіяти з владою в рамках проблеми зміни клімату, а також показати, що громадськість має вплив на те, щоб зменшити негативний вплив на довкілля і перетворити виклики зміни клімату на нові шанси. Вже традиційно День дій в українських містах проходить у травні, та приурочений до Міжнародного дня захисту клімату.

В цей період понад 16 кліматичних акцій відбудуться у Києві, Львові, Івано-Франківську, Полтаві, Дніпрі, Рівному, Вінниці, Бердянську, Бродах, Кривому розі, Запоріжжі, Хмельницькому, Розівці (Запорізька область).

Чому це важливо?

“Нова адаптивна кліматична реальність створює не тільки нові виклики, але й нові можливості. Кожен/а може стати частинкою змін. Кожен/а впливає на політичні рішення та справедливість їх виконання”, – вважає Світлана Романко, регіональна координаторка та кампейнерка 350.org у регіоні Східної Європи, Кавказу та Середньої Азії.

“Разом ми створимо нову картину кліматично дружнього міста, у якому хвилі спеки та холоду, повені, безлад з відходами, знищення/кронування зелених насаджень, забруднення повітря та хвороби, яким немає статистики і моніторингу, повільні темпи правового, технічного та економічного переходу на енергію з альтернативних джерел стануть ганебним та подоланим минулим” – додає Світлана.

Кліматологи довели, що саме людська діяльність є причиною кліматичних змін. Через спалювання викопного палива – вугілля, нафти, газу – в повітря потрапляють парникові гази, які провокують глобальне потепління. Гази, які утворюються в результаті роботи ТЕЦ, автомобілів, лісових та торфових пожеж, сільського господарства утримують сонячне тепло у нижніх шарах атмосфери і провокують “парниковий ефект”. Вихід із цієї ситуації є: скорочення викидів, відмова від викопного палива: вугілля, нафти та газу та перехід на відновлювальну енергію.

“Я вірю, що спільнодія – наша унікальна сила. Сила творити системні зміни на краще. Дні Дій – можливість зробити наш рух видимим і залучити інших. З кожним роком нас стає все більше, а дії ефективнішими. Долучайтесь!” – закликає Інна Індутна координаторка 350.org зі залучення людей в регіоні Східна Європа, Кавказ та Центральна Азія.

Українська кліматична мережа, що об’єднує 30 екологічних організацій країни запрошує приєднуватися до Днів дій від 350.org у вашому місті 12-20 травня! У соціальних мережах деталі про акції можна знайти за хештегом #Daysofaction2018.

Невеликий екскурс:

  • 350.org  – міжнародна організація екологічного спрямуваннчя, що використовує онлайн кампанії, організовує масові громадські заходи проти нових вугільних, нафтогазових проектів, дивестицій з компаній, які продукують найбільше викидів парникових газів через використання викопного палива, і прагне побудувати світ, що використовує 100% чистої енергії з альтернативних джерел, та забезпечує кліматичну і соціальну справедливість. Мережа 350.org поширюється на 188 країн.
  • «Міста для життя» – міжнародна кампанія, мета якої – об’єднання кліматичних активістів і ініціатив, сприяння та реалізації довгострокових кліматичних стратегій в містах Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії http://cityforlife.org.

Написати коментар »

Написати коментар

Зверніть увагу: Якщо Ваш коментар одразу після додавання не з'явився, його буде опубліковано протягом певного часу. Немає необхідності публікувати його знову.