Загроза для НПП «Гуцульщина»: звернення членів УКМ до національних правоохороних органів

Подаємо спільне звернення до Національної поліції, Генеральної Прокуратури та Мінприроди про захист природного парку

Члени УКМ – ЕГО “Зелений Світ” ініціюють колективне звернення про захист Національного парку «Гуцульщина», якому передано у постійне користування 7606 гектарів земель Покутсько-Буковинських Карпат.

Вже кілька років очільники с. Пістинь бажають присвоїти шматок НПП, а саме 605 гектарів землі. Попри багаторічні судові позови Пістинська сільрада почала незаконну роздачу земель НПП «Гуцульщина». Адміністрація НПП вже звернулися в Генеральну прокуратуру. На противагу цьому керівництво с. Пістинь припиняє діяльність НПП на своїй території та передає його землі під охорону іншого підприємства.

Тож, відстоюємо разом незахищені гектари карпатського лісу. Подаємо спільне звернення до Національної поліції, Генеральної Прокуратури та Мінприроди про захист природного парку.
Повідомлення про підтримку надсилати на адресу “Зелений Світ”:  gr.world@gmail.com з темою “NNP Huculshchyna.” Просимо вказувати організацію та її адресу, а також ім’я голови. Збір підписів триватиме до 21 липня 12-00.


ТЕКСТ ЗВЕРНЕННЯ НИЖЧЕ:

Начальнику Національної поліції України,

Генеральному Прокурору України

Голові Державного агентства лісових ресурсів України

Міністру екології та природних ресурсів України

копія: Голові Івано-Франківської ОДА

Дерибан Національного природного парку «Гуцульщина» має бути припинений!

Національний природний парк «Гуцульщина» був створений Указом Президента України «Про створення національного природного парку “Гуцульщина” від 14.05.02 № 456/2002. Згідно з ним та з Наказом Мінекоресурсів України від 14.08.2002 року № 315, у відповідності із проектом створення даної установи природно-заповідного фонду, у постійне користування їй було передано 7606 га державного лісового фонду.

У відповідності до ст. 4, 7 Закону України «Про природно-заповідний фонд України»,  землі та інші природні ресурси, надані національним природним паркам, є власністю Українського народу; межі   територій та об’єктів ПЗФ встановлюються в натурі відповідно до законодавства. До встановлення  меж територій та об’єктів ПЗФ в  натурі їх межі визначаються відповідно до проектів створення територій та об’єктів ПЗФ.

Незважаючи на це, на замовлення сільського голови села Пістинь Косівського району Бейсюка Т. В., Івано-Франківською філією «ДІПРОМІСТО» у 2013 році  було розроблено та затверджено Генеральний план с. Пістинь, до якого протизаконно включено 605 га земель ПЗФ, які надані НПП «Гуцульщина» в постійне користування. Земельний конфлікт між Парком та Пістинською сільрадою став предметом багаторічного судового спору за позовом Івано-Франківського міжрайонного прокурора в інтересах НПП «Гуцульщина».

Врешті-решт Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 24. 02. 2017 р. було визнано протиправним та скасовано рішення Пістиньської сільради від 16.07.2013 «Про затвердження генерального плану», як таке, що прийняте неправомірно, оскільки не дотримано вимог чинного законодавства, зокрема, не враховано положень ст.7 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», зауважень Архітектурно-містобудівної ради Івано-Франківської ОДА, також Пістинською сільською радою не дотримана процедура отримання погодження від компетентних органів перед затвердженням генерального плану (http://reyestr.court.gov.ua/Review/65166659). Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду Постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду залишено без змін (http://reyestr.court.gov.ua/Review/69276333)

Однак в 2017 році стало відомо про існування ще одного рішення Пістинської сільради від 11-13.12.2013 року «Про затвердження доопрацьованого генерального плану с. Пістинь», яке також було  оскаржено в суді Прокуратурою Івано-Франківської області. Суд першої та апеляційної інстанції відмовили в позовних вимогах Прокуратури Івано-Франківської області. На даний час Прокуратурою подано касаційну скаргу. Ухвалою Верховного  адміністративного суду України (ВАСУ) за нею відкрито касаційне провадження.

Тимчасом Пістинська сільська рада почала приймали рішення щодо  відведення земельних ділянок, які передані у постійне користування НПП «Гуцульщина».  Так, в 2018 році співробітниками Парку були виявлені факти незаконної роздачі земель НПП «Гуцульщина», а саме, земельної ділянки з кадастровим номером 2623684400:10:001:0002 площею 0,5 га та земельної ділянки з кадастровим номером 2623684400:10:001:0003 площею 0,055 га. За фактами протиправної передачі земель ПЗФ Адміністрація НПП «Гуцульщина» звернулися в Генеральну прокуратуру України та в Івано-Франківську обласну прокуратуру.

Пістинська сільська рада також прийняла протизаконне рішення від 17.06.2018 року «Про діяльність НПП «Гуцульщина» на території Пістинської сільської ради», яким вирішила «призупинити будь-яку господарську діяльність НПП «Гуцульщина» на території Пістинської сільської ради з 18.06.2018 р.»

Керуючись згаданим рішенням, Пістинський сільський голова Бейсюк Т. В. спільно з представниками ДП «Кутське лісове господарство» 05-06.07.2018 р. почав «передавати» ліси  НПП «Гуцульщина» під охорону ДП «Кутське лісове господарство». За фактом протизаконного розпоряджання лісами природно-заповідного фонду України Адміністрація НПП «Гуцульщина» звернулася до місцевих правоохоронних органів.

З огляду на все зазначене вище, з метою припинення наявних порушень законодавства України про ПЗФ просимо:

  1. Національну поліцію України – розслідувати наявні порушення законодавства про ПЗФ у формі втручання посадових осіб Пістинської сільської ради та ДП «Кутське лісове господарство» у діяльність НПП «Гуцульщина», зокрема, порушення вимог проектів створення  та організації Парку, самочинній зміні меж, відведенні територій та об’єктів ПЗФ для інших потреб тощо, а також вжити заходів по припиненню виявлених правопорушень.
  2. Генеральну Прокуратуру України – взяти під контроль хід розслідування поліцією фактів порушень законодавства про природно-заповідний фонд України та втручання у діяльність НПП «Гуцульщина», а також забезпечити належний правовий супровід та захист інтересів держави при розгляді ВАСУ касаційної скарги у справі про скасування рішення Пістинської сільради від 11-13.12.2013 року.
  3. Державне Агентство лісових ресурсів України – розглянути факти протизаконного втручання у діяльність НПП «Гуцульщина» посадових осіб ДП «Кутське лісове господарство» та прийняти за ними належні рішення.
  4. Міністерство екології та природних ресурсів України – вжити заходів для захисту прав та інтересів НПП «Гуцульщина» щодо якнайскорішого отримання правовстановлюючих документів на землю.

Отримувати анонси та новини членів мережі