Дайджест новин організацій УКМ – липень 2018

До вашої уваги дайджест новин у галузі міжнародної та національної кліматичної політики. Дайджест також вміщує актуальні новини всіх членів УКМ, анонси подій, вакансії, плани та деталі кампаній, що реалізуються організаціями-членами Мережі.

Національні новини у галузі клімату

  • 18 липня на засіданні Кабінету Міністрів України членами Уряду було прийнято Стратегію низьковуглецевого розвитку України до 2050 року –  стратегічний документ переходу економіки України на модель низьковуглецевого розвитку, який передбачає зменшення обсягу викидів парникових газів, відмову від викопного палива і старт інвестування у відновлювальні джерела енергії.
  • 24 липня офіційно зареєстровано державну установу «Фонд енергоефективності України». Виконуючим обов’язки директора Фонду енергоефективності призначено Юлію Головатюк-Унгуряну та найближчим часом буде розпочато процедуру конкурсного відбору членів Наглядової ради. Орієнтовно у вересні 2018 року буде опубліковано оголошення, після якого охочі стати членами Наглядової ради Фонду зможуть подати свої документи.

Новини УКМ

  • Рада УКМ та члени Мережі виступили на парламентських слуханнях у Верховній Раді України, які присвячені реалізації кліматичних зобов’язань та документів Урядом країни. Членкиня Ради УКМ – Юлія Мельник та виконавча директорка “Екодії”- Ірина Ставчук мали змогу висловити позиції української кліматичної спільноти з трибуни ВРУ. Тексти промов та деталі за посиланням…
  • Цього липня Рада УКМ у складі Іллі Єременка (ГО “Екоклуб”), Софії Садогурської (ГО “Екодія”), Юлії Мельник (ГО “ЕКОЛТАВА), Євгена Колішевського (ГО “Голос Природи”) та асистентки зустрідися в Одесі на зборах ради УКМ першого піврічча. В рамках заходу Рада обговорила досягнення цілей та завдань як Мережі так і членів Ради, членство в УКМ та позиціонування мережі на локальному, державному та міжнародному рівні (Міжнародні кліматичні переговори в Катовіце – COP 24). Окремим блоком рада працювала над новими задачами УКМ до кінця 2018 року. Висновки та пропозиції з цієї зустрічі будуть надіслані членам УКМ найблищим часом.

Новини членів УКМ

  • Центр Екологічних Ініціатив “Екодія” – м. Київ
    Підготувала публікацію “Що депутати повинні знати про зміну клімату та Паризьку угоду?” до парламентських слухань, які відбулися 4 липня. Публікація містить інформацію про виклики для України та світу, що пов’язані зі зміною клімату, а також необхідні дії для виконання цілей міжнародної кліматичної Паризької угоди. Перейти до публікації…
    Провела аналіз ризиків проекту спорудження атомних блоків № 3 та 4 Хмельницької АЕС. Уряд України намагається відновити проект спорудження енергоблоків. Аналіз ризиків далі…
  • Випустила спеціальну публікацію “Трансформація вугільних регіонів: збірка журналістських матеріалів”, яка доступна за посиланням.

 

  • Українська молодіжна кліматична асоціація – м. Київ
    7-9 вересня запрошує усіх охочих, активних і небайдужих до теми зміни клімату, на шостий форум Power Shift в Україні – “Енергія змін: визначай майбутнє! Організовують форум в кооперації з екоосвітнім проектом “Зеленая школа” за підтримки представництва Heinrich-Böll-Stiftung Ukraine, 350.org – Україна та німецькою громадською організацією DRA – Deutsch-Russischer Austausch e.V. Інформація та квитки.

 

  • Екоклуб – м. Рівне
  • 2-3 липня на запрошення Житомирської міської ради експерти Екоклубу з енергоефективності провели навчальні сесії для представників бюджетних закладів та голів ОСББ. Під час семінару голови ОСББ отримали інструменти з оцінки потенціалу енергоефективних заходів та вперше їх застосували, використовуючи дані власних будинків. Детальніше…
  • Допомогли Клевській ОТГ створити револьверний фонд для фінансування енергоефективних заходів у громаді. 27 червня на черговій сесії Клеванської селищної ради депутати майже одностайно проголосували за створення револьверного фонду. Це перший на Рівненщині та третій в Україні подібний фонд. Більше про новину…
  • Активно долучаються до кампанії “Відновлення річки Устя” у Рівному.

 

  • ЕГО “Зелений Світ” – м. Чортків
    Ініціюють колективне звернення до Національної поліції, Генеральної Прокуратури та Мінприроди про захист Національного парку «Гуцульщина» що охоплює 7606 га карпатського лісу. Суть звернення та деталі…
    Долучилися до Форуму «Збережемо Дністер вільним!» під час якого представили презентацію «Негативні екологічні наслідки спорудження дамб та гідроелектростанцій на притоках Середнього Дністра». За результатами обговорення Форумом було ухвалено спільну резолюцію.

 

  • ГО “ЕКОЛТАВА” – м. Полтава
    Разом з Малоперещепенською громадою (Полтавщина) реалізують проект по встановленню СЕС потужністю 10 кВт на будівлю сільської ради. Згенерована енергія буде споживатися для потреб закладу, а лишок постачатиметься до мережі за взаємозаліком. Далі у планах ОТГ – встановлення СЕС на інші об’єкти бюджетної сфери: дитячі садки та школу.
  • Подають позов до суду на міську раду щодо поводження з відходами у Полтаві. На їх думку, у місті не організовано належного збирання, сортування та утилізації відходів, а очільники міста не виконують зобов’язань, покладених на них законом “Про відходи”. Позов такого контексту від громадян є одним із перших інцидентів в Україні. Детальніше..
  • 14 – 15 липня у Полтаві організували тренінг для освітян з усієї України “Зелені проекти для шкіл”. Протягом 2 днів директори вчилися реалізовувати власні екологічні проекти у своєму закладі. Більше про захід…
  • з 2 по 6 серпня ініціюють найбільший екотабір в Карпатах “Green Camp” для кліматичного та екологічного руху України. У мальовничій садибі “Дідова Хатчина” зберуться члени УКМ та їх волонтери, партнери та команди міжнародної кліматичної організації “350.org”. Основна мета: напрацювати спільні плани для кампанії “100% ВДЕ” та “Дій за клімат”, які відбудуться вже восени. Більше про табір…

 

  • МБО “ІЦ Зелене Досьє” – м. Київ
    Успішно завершили дослідження «Екологічна політика та охорона навколишнього природного середовища в українських ЗМІ» та презентували під час Шостої офіційної зустрічі Панелі з питань довкілля та зміни клімату Східного партнерства в Києві. Переглянути дослідження…
  • Запустили новий проект “Адаптація до законодавства ЄС”, покликаний допомогти малим сільськогосподарським виробникам адаптуватися й успішно розвивати свою діяльність у нових законодавчих умовах. Проект триватиме до кінця березня 2019 року та передбачає проведення серії тренінгів, кілька навчальних турів до господарств/підприємств, які вже впровадили системи якості та безпечності, та/або відповідають екологічним стандартам, опис успішних прикладів.

 

  • ГО “Асоціація Велосипедистів Києва”
  • 17 липня провела освітній семінар «Велокультура як інструмент корпоративної соціальної відповідальності» в Американській торговельній палаті (ACC). Теми семінару: які переваги отримує компанія від надання комфортних умов для користування велосипедами; практичні рекомендації та інструменти для впровадження велосипедної культури у бізнесі. Далі…
  • Відкатали масштабний велопарад у Києві KyivCycleChic для жінок. Учасниці Велопараду дівчат #KyivCycleChic проїхались від Київської Опери до Пейзажної алеї. Там велопрогулянка закінчилась екскурсією по вуличній виставці «Велобум 1890-х». Мета: пропаганда велосипеда серед жіночої половини не лише як екологічного виду транспорту, а й доволі сучасного та стильного засобу пересування. Більше фото…
  • Взяли участь в Алеї Громадських Організацій на фестивалі Atlas Weekend 3-8 липня. На велоточці ділились останніми перемогами велосипедного Києва та роллю АВК в них; розповідали, як до АВК можна приєднатися та підтримати; запрошували на найближчі велоподії літа, серед яких Велопарад дівчат #KyivCycleChic 2018 і Велошкола з безпеки руху; перевіряли знання Правил дорожнього руху та радили, де і як їздити в місті на велосипеді безпечно.
  • Досягли нового рекорду! У Києві стало на 40% більше велосипедистів ніж рік тому. АВК продовжила підрахунок велосипедистів у столиці. Це дає змогу виявити динаміку кількості користувачів велосипеда в 2018 році, порівняно з 2017 роком.. Завдяки підрахунку можна також визначити, куди їздять велосипедисти, чи вдягають вони шоломи, скільки з них рухаються тротуарами. Детальніше про динаміку…

 

  • Всесвітній Фонд дикої природи (WWF) в Україні
    Оприлюднили офіційну позицію WWF щодо будівництва каскаду Верхньодністровських гідроелектростанцій. Будівництво каскаду Верхньодністровських гідроелектростанцій (далі Проект) передбачено Програмою розвитку гідроенергетики на період до 2026 року, яка схвалена Розпорядженням КМУ у 2016 році. В рамках Проекту передбачене будівництво каскаду із шести гідроелектростанцій сумарною потужністю 390 МВт.
    WWF вважає, що Проект матиме значний негативний вплив на довкілля та створить соціальну напругу в регіоні. Більше про ситуацію..

 

  • “Екологія. Право. Людина”
  • Провели літню школу для слухачів курсу міжнародного екологічного права 7-10 липня. Цього року літня школа присвячена управлінню відходами. На літній школі висвітлювалися питання, пов’язані із міжнародними та європейськими пріоритетами управління відходами та екологічно безпечними технологіями.Під час навчання експерти з Польщі поділилися своїм досвідом з управління відходами. Більше про навчання ЕПЛ….ЕПЛ на початку кожного року проводить безкоштовні онлайн курси з міжнародного екологічного права, кращі випускники яких матимуть можливість безкоштовно взяти участь у літній школі та працювати з кращими юристами і екологами світу.
  • 17-18 вересня в Одесі ЕПЛ проведе тренінг, присвячений запровадженню в Україні інституту оцінки впливу на довкілля. До участі у тренінгу запрошуються представники бізнесу, проектанти та їх організації, щопланують працювати з інструментом оцінки впливу на довкілля (ОВД), бажають розібратися у деталях нового механізму та навчитися правильно його використовувати.
    Для участі обов’язковою є реєстрація до 1 вересня її підтвердження.
  • Підготували аналітику про використання диких тварин в цирках. Обмеження щодо використання диких, домашніх видів тварин на сьогодні встановлені у понад 50 країнах світу, у тому числі членів ЄС. Україна, як країна, яка взяла на себе міжнародні зобов’язання по охороні тварин, не може здійснювати свій розвиток без повного впровадження принципів гуманного ставлення до тварин та захисту тварин від жорстокого поводження. Читати далі…

Актуальні вакансії у організаціях УКМ

  • Екодія оголошує конкурс на написання аналітичного дослідження вітчизняного досвіду закриття вугільних шахт та процесів трансформації вугільних регіонів. Мета дослідження: Аналіз позитивного та негативного досвіду закриття вугільних шахт в Україні задля надання рекомендацій національній та місцевій владі.
    Термін виконання робіт: серпень 2018 року – лютий 2019 року.
    Кінцевий термін приймання тендерних пропозицій: 31 липня 2018 року.
    Тендерні пропозиції та резюме приймаються за адресою: zasiadko@ecoact.org.ua
    Більше інформації ви знайдете у тендерному оголошенні…

Члени УКМ можуть скористатися МОЖЛИВОСТЯМИ:

  • Отримати фінансування на поїздки для участі у зустрічах, засіданнях, тренінгах.
  • Отримати фінансування дрібних видатків, пов’язаних із проведенням заходів.
  • Пошук потрібних експертів для відповідей на ваші питання
  • Оплата друку різноманітних публікацій, що стосуються клімату.
  • Допомога у пошуку фінансування.
  • Отримання інфо-матеріалів від інших членів УКМ.
  • Публікація та підтримка звернень і заяв.

Детальніше з процедурою отримання підтримки можна ознайомитися за посиланням: https://goo.gl/oVTxNi

Контакти Української кліматичної мережі

climategroup.org.ua

ucn@climategroup.org.ua

Facebook: www.facebook.com/climategroup

 

Підписатися на розсилку дайджесту УКМ

Отримувати анонси та новини членів мережі

Голова Ради Української кліматичної мережі               Медіа – координаторка УКМ

Ілля Єременко                                                                     Маргарита Мостова

illia@ecoclubrivne.org                                                         ucn@climategroup.org.ua

+380 63 4835122                                                                   +380 99 92 99 794

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6