УКМ

Українська молодь долучилася до “Глобального кліматичного страйку”

18.03.2019

15 березня планетою прокотилася хвиля молодіжних акцій в рамках “Глобального кліматичного страйку”.
На вулиці вийшли сотні тисяч школярів і студентів із 105 країн світу, які долучились до міжнародного руху “П’ятниці за майбутнє” (FridaysForFuture).
Пройшли вони і в 7 містах України: Києві, Харкові, Львові, Дніпрі, Тернополі, Миколаєві та Запоріжжі. Більше 300 дітей, підлітків та представників молодіжних об’єднань звернулися до Уряду з такими вимогами:

  • Дотримуватись умов Паризької Угоди та відмовитися від використання вугілля, нафти і газу, щоб зменшити викиди парникових газів в атмосферу.
  • Визнати кліматичну кризу однією з першочергових державних проблем.
  • Внести зміни до навчального плану та зробити екологічну освіту пріоритетною – йдеться у зверненні до Міністерки освіти та науки Лілії Гриневич.
  • Регулярно та правдиво висвітлювати екологічні проблеми та шляхи їх вирішення в медіа.
  • Створити робочу групу за участю профільний громадських організацій та спеціалістів для вирішення кліматичної кризи.

Також страйкарі передали карту затоплення українських міст та сіл у найближчі 30 років – нещодавно її презентували українські науковці спільно з членами УКМ – ГО “Екодія”.

Рух Fridays for Future започаткувала школярка Грета Тунберг зі Швеції. Дівчина почала кліматичні страйки в серпні 2018 року: по п’ятницях, замість того, щоб йти в школу, вона протестувала біля будівлі парламенту з вимогою негайно вжити заходів щодо скорочення споживання викопного палива та зниження руйнівного впливу на клімат. За вісім місяців вона досягла неймовірних успіхів.

Фото: Олена Ангелова, джерело 350.org

Написати коментар »

Написати коментар

Зверніть увагу: Якщо Ваш коментар одразу після додавання не з'явився, його буде опубліковано протягом певного часу. Немає необхідності публікувати його знову.