УКМ

Як Житомир впроваджує інноваційні енергетичні технології: прес-тур для журналістів

25.03.2019

Майже рік тому український Житомир став першим містом в Східній Європі, яке офіційно заявило про ціль 100 % використання відновлюваної енергії в енергобалансі міста щоб стати кліматично-нейтральним. Енергетичні рослини, котельні на соломі та десятки сонячних станції на дахах і як результат — енергетична відзнака від Євросоюзу.

Запрошуємо журналістів центральних і регіональних видань в одноденний прес тур до Житомира. Відібраних учасників забезпечуємо трансфером до всіх об’єктів, харчуванням та разовою стипендією в якості добових витрат.

Перший тур відбудеться 19 квітня та стартуватиме з Києва до Житомира.
У програмі туру:

 • Одна з небагатьох плантацій міскантусу, що збереглася в Україні. Енергетична культура, яку досліджує та розвиває український вчений та біолог.
  Міскантус вважається природним замінником газу, чудово “приживається” в українському кліматі та може бути використаний як ефективне паливо для котелень та навіть транспорту. У 2004-му біолог з Житомира вперше представив потенціал рослини в Україні. Яка ситуація з міскантусом зараз?
 • Міська котельня що працює на біопаливі та забезпечує теплом навчальні заклади міста.
  У Житомирі зростає кількість міських котелень, що виробляють тепло з відновлюваного біопалива. Одна з них працює на соломі та обігріває школи та садочки у місті. Яка ефективність котельні, де беруть сировину і чи тепло у приміщеннях дізнаємося у працівників установи. Розповімо більше про можливості біопалива в Україні та можливі перешкоди для його вирощування.
 • Інтерв’ю з мером міста про плани Житомира у досягненні 100% відновлюваної енергії в енергобалансі
  Що змінилося у місті після гучної заяви про ціль переходу на 100 % використання ВДЕ до 2050 року. Інноваційні проекти з побудови СЕС та залучення іноземних інвестицій у місто.
 • Сонячна електростанція у домашньому господарстві, встановити яку власникові допомогла обласна влада.
  СЕС встановлена жителем Житомира завдяки одній із перших в Україні регіональних програм підтримки “зелених домашніх” господарств. На сьогодні таких домашніх станцій близько 60-ти у Житомирі та поблизу.
 • Екскурсія до Ботанічного саду
  80-ти річний сад, що охоплює 35 гектарів та вміщує понад півтори тисячі видів рослин. Чорні лебеді та альпійські галявини вас приємно порадують

Реєстрація для участі за посиланням тут 
Кінцевий термін подачі заявок: 12 квітня 12:00.
Після реєстрації відібраним учасникам буде повідомлено всі логістичні та організаційні деталі. Для телебачення передбачено участь журналіста та оператора.

Контакти для уточнень та зв’язку:
Маргарита Мостова
медіа-координаторка 350.org EECCA в Україні
099 92 99 794
ritamostovaya@gmail.com

Написати коментар »

Написати коментар

Зверніть увагу: Якщо Ваш коментар одразу після додавання не з'явився, його буде опубліковано протягом певного часу. Немає необхідності публікувати його знову.