УКМ

Кліматичні новини березня та анонси квітня від УКМ

09.04.2019

До вашої уваги дайджест новин у галузі міжнародної та національної кліматичної політики. В ньому також є актуальні новини всіх членів УКМ, анонси подій, вакансії, плани та деталі кампаній, що реалізуються організаціями-членами Мережі.             

Держенергоефективності розпочинає інформаційну кампанію з енергоефективності для ОТГ:

В Одесі стартував цикл інформароз’яснювальних семінарів для ОТГ щодо переваг «теплих кредитів», енергоменеджменту та енергосервісу (за підтримки Одеської ОДА і Представництва Фонду ім. Ф.Еберта в Україні). 

Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час підписання тристоронньої Угоди між Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC, Група Світового банку), Фондом енергоефективності та АБ «Укргазбанк» щодо запуску програми з фінансування проектів термореновації будівель для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Загальне фінансування перших 15 проектів в ОСББ становить близько 40 млн грн.

Житомир став другим українським містом після Вінниці, яке отримало Європейську енергетичну відзнаку. Вручення Європейської енергетичної відзнаки відбулося 19 березня в Житомирі під час зустрічі Муніципальної координаційної платформи з розвитку «Енергетична та кліматична трансформація для підписантів Угоди мерів».

Логотип може наноситися на будь-яку упаковку, етикетку (стікер), споживчу тару, контретикетку, кольєретку, ярлик, пробку, листок-вкладиш, документ, повідомлення, інші елементи упаковки, що супроводжують чи належать до органічної продукції (сировини).

 

Із Проектом Закону про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2030 року можна ознайомитися за посиланням: https://bitly.su/14ZP33C

                                                                      Новини УКМ

 • 29-30 березня у Києві пройшли Загальні збори УКМ.

На них приїхали представники 22 активних екологічних організацій-членів мережі .

Голова УКМ Ілля Єременко представив звіт про діяльність мережі за 2018 р та зробив огляд кліматичної політики України. Члени поділилися своїми здобутками за минулий рік та обговорили труднощі, з якими стикаються у кліматичному русі.

Найгарячішим пунктом у програмі виявилося прийняття нових членів – чи відповідає їхня діяльність цінностям та завданням кліматичного руху. Загалом заявки подало 7 організацій, прийнято 4: ГО «Дзиґа», ГО «Екосенс», ГО «О.Зеро» і ГО «Центр міжнародного співробітництва і впровадження проектів». Також на зборах було внесено зміни в Положення Мережі та оновлено місію УКМ.

 

 • УКМ увійшла до коаліції неурядових громадських організацій і приєдналася до ініціативи «Екологічний порядок денний для кандидатів у Президенти України».

Громадські організації закликали кандидатів у Президенти України позначити свою позицію щодо ключових питань:

 • Наближення екологічного законодавства до норм ЄС
 • Комерціалізація природних ресурсів;
 • Роль бізнес-лобі у екологічній сфері;
 • Реформування дозвільної системи;
 • Проблема утилізації сміття;
 • Контроль і зменшення промислового забруднення;
 • Роль екологічної інспекції у стосунках держава-бізнес;
 • Використання екологічного податку
 • УКМ виступила з пропозицією щодо моделювання низьковуглецевого сценарію в рамках роботи над другим НВВ України до Паризької угоди

Представники УКМ входять до складу робочої групи з розробки другого НВВ України. 13 березня Міністерством екології та природних ресурсів України спільно з ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України» були представлені можливі сценарії для розрахунку НВВ.

Відповідно до обгрунтування наданого у Додатку 1, як члени робочої групи, УКМ пропонує у моделювання сценаріїв включити сценарій, у якому не буде будівництва нових енергетичних потужностей на викопному паливі. Натомість пропонується врахувати потенціал розвитку розподілених енергетичних ресурсів (distributed energy resources) відповідно до світових трендів.

 • Вебінар “Відновлювана енергія для ОТГ: як реалізувати проект” проведуть 16 квітня УКМ та Острожецька громада.

У невеликому селі на Рівненщині громада самостійно реалізувала проект по встановленню сонячних колекторів у дитячому садочку , щоб забезпечити заклад безперебійною подачею гарячої води й економити бюджетні кошти. Проектний менеджер Острожецької громади розкаже колегам з інших ОТГ як реалізувати подібний проект з нуля до успіху. Реєстрація за посиланням: ▶https://goo.gl/forms/ZNxGQgjpHEr1DWWg2 обов’язкова, до 12 квітня включно. Час проведення: з 16:00 по 17:00

 • 19 квітня  УКМ спільно з 350.org проведуть одноденний прес-тур до Житомира для журналістів центральних і регіональних видань.
 • У програмі туру: плантація міскантусу (перспективна енергетична культура); міська котельня, що працює на біопаливі, зустріч з мером міста про плани Житомира у досягненні 100% відновлюваної енергії в енергобалансі; СЕС у домашньому господарстві, екскурсія до Ботанічного саду.
                          

                                                       Найближчі плани організацій УКМ

 •  ГО “Еколтава” – м. Полтава
 • Розпочинають підготовку до щорічного всеукраїнського табору кліматичних та екологічних ініціатив – GreenCamp 2019. Табір обіцяють цього року більш масштабнішим, адже його підтримують 350. org та Фонд імені Г.Бьолля в Україні. До організації вже долучені Українська кліматична молодіжна асоціація та Товариство “Карпатські Стежки”. Захід заплановано з 27 липня по 4 серпня. Реєстрація скоро стане відкритою для всіх членів УКМ і не тільки.
 • Проводять міське опитування населення Полтави щодо їх ставлення до відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) та ініціюють відкриту петицію до міської ради з вимогою розглядати ВДЕ та кліматичну адаптацію у всіх стратегічних планах і документах міста. Координує це молода команда волонтерів Еколтави в рамках освітньої програми кліматичного лідерства від 350.org – “Активуй Енергію”.
 • Екоклуб – м. Рівне

8-10 квітня в м. Миколаїв спільно із GIZ проводять триденний тренінг «Енергоменеджмент у лікарнях»енергоменеджерів та енергоменеджерок, що працюють в медичних закладах та управліннях/відділах охорони здоров’я міських рад та ОТГ.  

                                                                 Новини членів УКМ

 • Фонд Дикої Природи (WWF в Україні)

Став координатором Міжнародної акції “Година Землі 2019”.

30 березня о 20:30 учасники акції вимкнули світло на годину, щоб продемонструвати солідарність та визнання екологічних викликів сьогодення, зокрема зміни клімату та надмірну енергетичну залежність від природних ресурсів Землі.  

У Києві поринули в темряву пішохідний міст через Дніпро, Києво-Печерську Лавру, монумент «Батьківщина-Мати», дзвіниці Михайлівського монастиря, Софіївський собор, будівля Міністерства закордонних справ, флагшток на Майдані Незалежності та КМДА.

WWF в Україні разом зі Svitlo Concert та Віртуозами Києва організували концерт класичної музики у темряві. До акції долучилося багато членів УКМ. Житомир та Чортків – два українських міста, які заявили про ціль переходу на 100 % відновлюваної енергії до 2050 року – в знак солідарності повністю вимкнули світло у Житомирській Міській Раді та частково на головних вулицях Чорткова.

Більше тут: https://bitly.su/mlDGs61

 • ГО «O.Зеро» – м. Київ
 • Організації-члени УКМ долучилися до молодіжних акцій в рамках “Глобального кліматичного страйку”. Координатором акції в Україні стала ГО «O.Зеро» – новий член УКМ.

15 березня на вулиці вийшли сотні тисяч школярів і студентів із 105 країн світу, які приєднались до міжнародного руху “П’ятниці за майбутнє” (FridaysForFuture).

Пройшли вони і в 7 містах України: Києві, Харкові, Львові, Дніпрі, Тернополі, Миколаєві та Запоріжжі. Більше 300 дітей, підлітків та представників молодіжних об’єднань звернулися до Уряду з  вимогою дотримуватись умов Паризької Угоди та відмовитися від використання вугілля, нафти і газу, щоб зменшити викиди парникових газів в атмосферу. Під стінами Кабміну координатори акції закликали політичні партії включити до своїх програм підвищення енергоефективності та справедливий перехід на відновлювальну енергетику.

 • Центр екологічних ініціатив “Екодія”  – м. Київ

Доєдналися до “Глобального кліматичного страйку” в Україні, з конкретними вимогами до політиків:

-Виконувати кліматичну політику відповідно до Паризької кліматичної угоди

-Відмовитися від планів будівництва будь-яких нових потужностей на викопному паливі та зупинити субсидіювання викопного палива

-Натомість створити умови, що дозволять українцям скористатися перевагами відновлюваної енергетики.

Вимоги прозвучали на акції під Міненергетики, волонтери Екодії та їх прихильники передали до Міністерства відкрите звернення з вимогами відмовитися від будівництва нових атомних блоків для АЕС та підкріпили його картою затоплень українських міст, що постраждають від зміни клімату вже до 2050 року, якщо заходи з адаптації не будуть вжиті вчасно.

         ГО «Екоклуб» – м. Рівне

Допоміг Чупахівському садочку (Сумська обл.) встановити сонячні панелі для нагріву води.

У дитсадку «Сонечко-1» смт. Чупахівка встановлено полікристалічні сонячні панелі і бойлер. Реалізація цього проекту значно заощадить витрати на енергоносії. 50% коштів на виготовлення та встановлення установки були надані німецькими партнерами Екоклубу – Women Engage a Common Future, інші 50% – гроші Чупахівської ОТГ.

 • 20-22 березня у Львові провели тренінг «Енергоменеджмент в лікарнях». Навчання для енергоменеджерів відбувалося протягом трьох днів, під час яких учасники не лише вивчали основи енергоменеджменту медичних закладів, в тому числі і технічні аспекти на реальних прикладах та віднаходили нові можливості фінансування енергоефективних заходів.
 • ГО «Голос Природи», м. Кам’янське

Ініціювали візит генерального консула Федеративної Республіки Німеччина. 

12 березня 2019 року консул відвідав місто, щоб обговорити співпрацю з керівництвом міста щодо організації українсько-німецької конференції «Кліматична адаптація на національному, регіональному та місцевому рівнях: виклики і перспективи».

 • ГО “Еколтава” – м. Полтава

Розпочали новий проект “Екологічні ініціативи” в Полтавській області. Ініціює його Полтавська обласна рада для реалізації екологічних проектів. Фінансову підтримка проекті до – до  50 000 грн.

26 березня команда «Еколтави» спільно з «Новою Полтавою» вирушили в тур по всій Полтавській області аби розповісти деталі проекту та умови участі. Загалом відвідають 25 районів області.

 • Асоціація Велосипедистів Києва  – м. Київ

Підтримала акцію Die-in: лежачий протест велоспільноти з такими вимогами.

14 березня на Хрещатику провели лежачий протест через смерть велосипедиста. Учасники акції висунули чиновникам вимоги:

1) створення велоінфраструктури — оголошення тендерів на всі 7 веломаршрутів, на проектування яких виділила гроші Київрада

2) зниження швидкості до 50 км/год у Києві

3) засоби бeзпeки на ділянках з ДТП: звужeння смуг, освітлeння, дeлініатори, які захищають смуги громадського транспорту від паркування.

Більше тут: https://bitly.su/3Obi

 

 • Офіційно змінюють назву організації у зв’язку з географічним розширенням діяльності. Тепер АВК працюють по всій Україні та називаються: U-cycle

 

Члени УКМ можуть скористатися МОЖЛИВОСТЯМИ:

 • Отримати фінансування на поїздки для участі у зустрічах, засіданнях, тренінгах.
 • Отримати фінансування дрібних видатків, пов’язаних із проведенням заходів.
 • Пошук потрібних експертів для відповідей на ваші питання.
 • Оплата друку різноманітних публікацій, що стосуються клімату.
 • Допомога у пошуку фінансування.
 • Отримання інфо-матеріалів від інших членів УКМ.
 • Публікація та підтримка звернень і заяв.

 

Детальніше з процедурою отримання підтримки можна ознайомитися за посиланням: https://goo.gl/oVTxNi

Контакти Української кліматичної мережі

climategroup.org.ua  

ucn@climategroup.org.ua

Facebook: www.facebook.com/climategroup

 

 

 

Написати коментар »

Написати коментар

Зверніть увагу: Якщо Ваш коментар одразу після додавання не з'явився, його буде опубліковано протягом певного часу. Немає необхідності публікувати його знову.