УКМ

“Атом нас не врятує”: на Житомирщині встановлюють домашні станції за рахунок обласної влади

03.05.2019

У Житомирській області діє друга в Україні обласна програма підтримки домашніх сонячних станцій, за якою господарство, що встановило собі СЕС, може компенсувати до 30 % її вартості з обласного бюджету. Компенсація діє як на кредитні кошти, так і на власні вкладення. Розроблена програма керівництвом Житомирської обласної ради (Управління інвестицій та економіки Житомирської ОДА), а ідея належить місцевому підприємцю Андрію Карташову.

На сьогодні можливостями Програми скористалися близько 100 господарств в області, з них до 45 – у Житомирі. Діятиме обласна Програма до 2020 року.

Такий механізм підтримки відновлюваної енергетики швидко сприяв розвитку розподіленої генерації енергії малими СЕС. Як зазначають ініціатори Програми, на початку її дії у Житомирській області діяло лише 9 домашніх СЕС, через рік,  з’явилося 39 таких об’єктів. Подібна програма вже працює у Вінниці, Рівному, Херсонщені.

Про те як виникла ініціатива запровадження такого механізму нам розповів власник 30 кіловатної  домашньої станції та ініціатор програми – Андрій Карташов.

“Раніше я вивчав інвестування в відновлювану енергетику, розраховуючи можливий бізнес для себе. Зрозумів, що встановлення домашньої СЕС для майбутнього прибутку поки дорого як для мене, так і для українця середнього класу достатку. Я пішов до губернатора області з аргументами, що Житомирська область “пасе задніх”  – розповідає підприємець.

Андрій зазначає, механізм дії Програми майже універсальний для будь-якої області України. Головне – мотивації місцевих депутатів та їх готовність проголосувати за виділення коштів на Програму з обласного бюджету.

“Зараз Житомирська область одна із перших за кількістю малих сонячних станцій в країні” – зазначає Андрій Карташов.

Нині бізнесмен сам встановлює сонячні станції по області та Україні, і запевняє, з здешевленням обладнання – дешевшає і вартість встановлення. Таким чином, строк окупності домашньої СЕС потужністю від 10 КВт зменшується до 4 років, порівняно з 7-8 роками у 2017 р.

Фото: Андрій Карташов розповідає про програму підтримки малих “сонячних господарств” Вінниччини. Автор: Юлія Пашковська

Написати коментар »

Написати коментар

Зверніть увагу: Якщо Ваш коментар одразу після додавання не з'явився, його буде опубліковано протягом певного часу. Немає необхідності публікувати його знову.