УКМ

У Чорткові шукають, як реалізувати 100% ВДЕ

27.06.2019

Як Чорткову перейти до 100% ВДЕ та адаптуватися до змін клімату представники УКМ радилися з міським головою Володимиром Шматько в рамках круглого столу, організованого до Днів сталої енергії в місті.

В світі міста відповідають за 70% викидів парникових газів, які є причиною змін клімату. До 2050 року в містах житиме 70% всіх людей на планеті. Тому кліматична і енергетична політика міст визначатиме наше майбутнє, в умовах кліматичної кризи. Чортків є одним з 4 міст, які у 2018 році підписали з 350.org меморандум про перехід на 100% ВДЕ до 2050 року. Тепер потрібно зрозуміти, як має відбуватися перехід.

Кліматична політика не існує у «вакуумі», вона реалізується через управління комунальним господарством, будівлями і просторами міста, транспортом, споживанням енергії та, навіть, освітою.  Кожну з цих сфер треба проаналізувати через «кліматичні окуляри» і скласти план заходів. Тому на засідання були запрошені представники різних департаментів міської ради, ПРООН, державної метеослужби, громадськості та, навіть, енергоменеджери з Кам’янця-Подільського. Кам’янець – це ще одне місто, що має ціль повного забезпечення відновними джерелами енергії до 2050.

Першим кроком буде дослідження потенціалу ВДЕ в Чорткові та побудова економічного сценарію розвитку міста, щоб знати потребу в енергії в майбутньому. Одночасно, відбуватимуться консультації з громадськістю, щоб уникнути випадків загрозі довкіллю під час розвитку ВДЕ. Кілька років тому, в Чорткові встановили малу ГЕС на стару греблю і це погіршило екологію річки. Олександр Степаненко з організації “Зелений Світ” розповів про інші проблеми з річками через малі ГЕС. Його критична оцінка дій міської влади в напрямку енергетичного переходу розміщена на сайті організації: http://greenworld.in.ua/index.php?id=1561278752

За останні 3 роки, про існування Чорткова дізналося багато людей. Не в останню чергу, завдяки заяві міста про перехід на 100%ВДЕ. Проводячи дні сталої енергії з марафонським забігом, запрошуючи УКМ і інших гостей до себе, виступаючи на публічних подіях – мер міста з командою цілеспрямовано будує імідж чистого та енергетично-незалежного міста.

Фото: прес-служба Чортківської міської ради

 

 

 

Написати коментар »

Написати коментар

Зверніть увагу: Якщо Ваш коментар одразу після додавання не з'явився, його буде опубліковано протягом певного часу. Немає необхідності публікувати його знову.