Кліматичні новини липня та анонси серпня

Національні новини у сфері клімату та енергетики 

 • 5 липня 2019, за ініціативою Європейсько-українського енергетичного агентства (ЄУЕА) відбулась зустріч з Делегацією ЄС, Енергетичним співтовариством, НКРЕКП, ВРУ, DIXI Group, USAID, з приводу Рішення Конституційного Суду щодо визнання неконституційними деяких положень Закону України “Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг” від 13 червня 2019 року № 5-р/2019 та втрату ними чинності з 31 грудня 2019 року. Учасники зустрічі домовились про підготовку узгоджених пропозицій плану наступних дій.

           первинне споживання енергії має не перевищувати  101316 тис. тонн нафтового еквівалента у 2020 р.;

          кінцеве споживання енергії має не перевищувати  55 507 тис. тонн нафтового еквівалента у 2020 р.

 • В Україні запустили перший портал відкритих геоданих для розумного управління громадами. GIS-DATA портал містить дані про про економічний розвиток, промисловість, рекреаційний потенціал, забудову, актуальні та високоточні дані про ґрунти, сільськогосподарські культури, погоду і т.п. – все те, що потрібне кожній громаді для прийняття різних рішень та подальшого розвитку.
 • 27.06.2019 р. Окружний адміністративний суду міста Києва зупинив дію постанови НКРЕКП від 07.06.2019 р. №955 «Про встановлення тарифу на послуги з передачі електричної енергії ДП «НЕК «УКРЕНЕРГО» на II півріччя 2019 року». Це відбулось за ухвалою суду, яка була поставлена за заявою про забезпечення позову ПАТ «Нікопольський завод феросплавів» до НКРЕКП у справі № 640/11330/19 про визнання протиправними та скасування низки постанов НКРЕКП. Вищезгадана ухвала заблокувала виплати “зеленого” тарифу для виробників ВДЕ, яке гарантується Законом України. Наразі ухвала оскаржується в апеляційному порядку, розгляд справи проходить у Шостому апеляційному адміністративному суді, наступне засідання призначено на 21 серпня. Із коментарем юриста можна ознайомитись тут https://podrobnosti.ua/2305722-jurist-prokomentuvav-pozov-ferosplavnikv-do-nkrekp.html.

 Новини УКМ

 

 • 17 липня у Мінприроди відбулася друга зустріч Робочої Групи з підготовки Другого національно-визначеного внеску України (НВВ2) до Паризької кліматичної угоди. Експерти УКМ входять до складу цієї групи.   Нагадаємо, УКМ  запропонувала при моделюванні сценаріїв нового ННВ, включити і такий, у якому не буде будівництва нових енергетичних потужностей на викопному паливі. Натомість, більший акцент зробити на розвитку потенціалу відновлюваної енергетики. Ці вимоги були почуті і враховані.  Більше тут: http://climategroup.org.ua/?p=5876#more-5876
 • З 21 до 27 липня  на гірському масиві Свидовець відбувся Green Camp – 2019. Цього року табір пройшов у всіх значеннях на висоті: учасники побували на одному з найвищих гірських масивів українських Карпат – Свидовці. Green Camp – це щорічний наметовий табір для активістів кліматичного руху (і всіх, хто хоче до нас долучитися). Цього року 80 учасників приїхали на Драгобрат, а звідти піднялися на Свидовець. Цей гірський масив, який має величезне значення для екосистеми Закарпаття, збираються знищити забудовою. Тут планують створити місто-курорт на 28 тисяч туристів плюс ще 5 тис. працівників. Під цей проект тільки за офіційними даними збираються вирубати 1430 га лісів! Вплив від діяльності курорту може зруйнувати екосистему не лише українських Карпат, а й усього Східного Карпатського регіону. УКМ долучилася до руху Free Svydovets, щоб не допустити забудови унікальної території. Захист гірського масиву від знищення став основною темою      цьогорічного табору. Юристи і досвідчені активісти-захисники розказали, як будувати дієві кампанії        громадського тиску. Крім того, кожного дня відбувалось безліч семінарів на різні теми і веселе дозвілля  у колі однодумців.
 • Дякуємо за організацію табору Ekoltava, 350.org – Україна та Екоклуб! Табір відбувся за фінансової підтримки представництва Фонд Гайнріха Бьолля в Україні (Heinrich-Böll- Stiftung Ukraine) та 350.org – Україна.
 • УКМ  спільно з колегами з інших організацій звернулася  до Кабінету міністрів України і закликом створити відповідну нормативно-правову базу, яка зобов’язуватиме державні інституції оприлюднювати деталізовані поточні та історичні дані моніторингу стану навколишнього середовища.  Зважаючи на високий рівень забруднення довкілля та його негативні наслідки для здоров’я людини, ми вважаємо, що доступ до цієї інформаціїі має бути повністю відкритим, в тому числі у форматі відкритих даних для аналізу, створення продуктів і сервісів на їх основі. Громадяни мають право знати інформацію, що напряму впливає на тривалість та якість життя дорослих та дітей.

          Повний текст звернення і список підписантів тут >>> bit.ly/31jBI88

                      

Новини членів УКМ

 

 • Екоклуб – м. Рівне 

4-5 липня у Києві провели хакатон HOSPITAL_ENERGYLAB для представників міських рад, лікарень, державних органів влади, енергоменеджерів, ІТ-фахівців та виробників енергоефективного обладнання.

Будівлі українських лікарень та бюджетних закладів мають низьку енергоефективність. Поліпшивши її,  можна економити мільйони гривень і спрямовувати їх на покращення медичних послуг та ремонти будівель. Разом учасники шукали інноваційні рішення для підвищення енергоефективності лікарень та інших бюджетних установ.

Два дні кілька команд працювали з менторами над перетворенням своїх ідей змін у реальні дієві рішення, які можуть бути підтримані проектами “Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях” та “Енергоефективність у громадах II”, що впроваджуються за дорученням уряду Німеччини компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

 • Екодія – м.Київ

Відкрили виставку у Львові. Представили найкращі світлини фотоконкурсу “Листівка з села” у Львівській обласній універсальній науковій бібліотеці.

Фотовиставка привертає увагу до прекрасних різноманітних сільських територій України, людей та громад, які не бояться братись за нові ініціативи. Водночас чимало історій розказують про нелегку працю селян та непрості умови життя, зміни у природних екосистемах через незбаласоване господарювання. Протягом осені 2018 року “Екодія” збирала фотографії та історії з усієї України, аби показати розмаїття сільського життя. Журі обрало 20 найкращих фото, які увійшли до експозиції виставки “Листівка з села”.

З 1 липня по 9 вересня,  Львів, проспект Шевченка, 13

“Екодія” та Громадське радіо запустили спільний проект про охорону довкілля #ECOsapiens!  https://hromadske.radio/podcasts/eco-sapiens 

ГО “Екосенс” 

21 липня у Запоріжжі провели навчальну акцію “Сонячний колектор власними руками”. Містян вчили використовувати енергію сонця, щоб не платити за гарячу воду майже весь рік.

 Найближчі плани організацій УКМ 

ГО “Екодія”

10-11 серпня візьмуть участь у Фестиваль СХІД-РОК у Тростянці (Сумська область). Цьогоріч на фестивалі планується алея громадських організацій,  волонтери “Екодії” будуть спілкуватися з відвідувачами про діяльність організації, зміну клімату та важливіть розвитку відновлюваної енергетики (ВДЕ).

ГО “Еколтава”

Полтава готується стати п’ятим містом в Україні, яке заявить про перехід на 100% відновлюваних джерел енергії.  Полтавська міська рада розглянула петицію, щодо переходу Полтави на безпечну енергетику.

Завдяки великій підтримці полтавців, зібрали необхідну кількість підписів та тепер команда Еколтави буде спільно з міською радою розробляти проект рішення про підписання меморандуму з міжнародною кліматичною організацією 350.org про перехід Полтави на відновлювані джерела енергії до 2050 року.

Рішення мають підтримати депутати Полтавської міської ради на наступній сесії.

Збір підписів під петицією було організовано в рамках проекту кліматичного лідерства “Активуй Енергію 2019” від 350.org – Україна

Члени УКМ можуть скористатися МОЖЛИВОСТЯМИ:

 

 • Отримати фінансування на поїздки для участі у зустрічах, засіданнях, тренінгах. 
 • Отримати фінансування дрібних видатків, пов’язаних із проведенням заходів. 
 • Пошук потрібних експертів для відповідей на ваші питання.
 • Оплата друку різноманітних публікацій, що стосуються клімату.
 • Допомога у пошуку фінансування.
 • Отримання інфо-матеріалів від інших членів УКМ.
 • Публікація та підтримка звернень і заяв.

 

Детальніше з процедурою отримання підтримки можна ознайомитися за посиланням: https://goo.gl/oVTxNi

 Контакти Української кліматичної мережі 

climategroup.org.ua  

ucn@climategroup.org.ua 

Facebook: www.facebook.com/climategroup 

 

Підписатися на розсилку дайджесту УКМ 

Отримувати анонси та новини членів мережі 

 

 Голова Ради Української кліматичної мережі       Медіа – координатори УКМ                       

                       Ілля Єременко                                           Інна Плюта                                      Маргарита Мостова  

                   illia@ecoclubrivne.org                          innaplyuta83@gmail.com              ucn@climategroup.org.ua                                                        +380 63 4835122                                                                                                          +380 99 92 99 794  

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6