Торгівля квотами

Міжнародна торгівля квотами є одним із гнучких механізмів і передбачена в статті 17 Кіотського протоколу. Якщо країна Додатку 1 перевиконала свої кількісні забов’язання на скорочення викидів парникових газів, то вона може продати надлишок своїх квот іншій країні, таким чином скорочення викидів зараховується «покупцю» у встановленій кількості.

Внаслідок швидкого спаду виробництва в Україні після 1990 року є велика кількість надлишкових квот на викиди парникових газів. Торгівля квотами багатьма політиками та чиновниками розглядається як можливість отримання «легких коштів», які можна використати на будь-що. Насправді на світовому ринку надлишкових квот більше, ніж попиту на них. А за діючими міжнародними домовленостями кошти, отримані від торгівлі, мають бути направлені на проекти зі зниження викидів парникових газів.

Інструкція по впровадженню Схеми зелених інвестицій в Україні, що розроблена Японією (еng)

Позиція Робочої Групи з питань зміни клімату стосовно міжнародної торгівлі квотами
Відповідь Верховної Ради
Відповідь Нацекоагенства
Відповідь Мінприроди

Проекти цільових екологічних (зелених) інвестицій, спрямовані на зменшення обсягу викидів парникових газів, що знаходяться на розгляді в Нацекоінвестагентстві (станом на 01.03.11)


Тематичні публікації:

Дослідження підготовлене для уряду України та Світового Банку з можливостей торгівлі квотами на викиди