УКМ

Останні новини:

Кліматичні новини вересня та анонси жовтня

09.10.2019

Національні новини у сфері клімату та енергетики

3 вересня 2019 року відбувся повномасштабний запуск Фонду енергоефективності та почала працювати програма комплексної модернізації багатоповерхівок «ЕНЕРГОДІМ». Програма передбачає часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості прийнятних заходів/робіт для пакету «Легкий» та 50% для пакету «Комплексний». Перші 300 заявок отримають додатковий грант у розмірі 20%.

Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель взяв участь у роботі Кліматичного саміту ООН у Нью-Йорку. «У сучасному світі енергетика не може бути відокремлена від екології. Кліматичні виклики – це наше сьогодення, і нам треба шукати шляхи збереження нашого майбутнього», – зазначив Міністр за підсумками Саміту.  

Заступником міністра енергетики та захисту довкілля призначено Ірину Ставчук – генеральну директорку ГО “Екодія”. Iryna Stavchuk понад 15 років займається громадською діяльністю, з яких 12 присвятила розвитку кліматичної політики в Україні. У 2017 році Ірина стала співзасновницею Центру екологічних ініціатив “Екодія” – однієї з найбільш активних екологічних організацій України і члена УКМ.

Більше тут: https://menr.gov.ua/news/33783.html

Новини УКМ

 10 вересня у Львові за підтримки УКМ пройшов  «Кліматичний нетворкінг» — дискусійна зустріч щодо зміни клімату і можливостей формування комплексної кліматичної політики міста. Під час події обговорили питання адаптації міського середовища та переходу на чисті джерела енергії. Було презентовано концепцію кліматичних змін у світовому та українському контекстах. Також відбудеться обговорення потреб адаптації міського середовища і переходу на відновлювані джерела енергії. Організаторами події є ГО «Плато», за підтримки  Української кліматичної мережі та «350.org».Організатори – ГО «Плато», за підтримки  Української кліматичної мережі та «350.org». Подія відбудеться 10 вересня у Львівській копальні кави на пл. Ринок, 10 (внутрішній дворик). Початок — о 17:30 год. Попередня реєстрація — за посиланням: https://forms.gle/RFizjQj6ECGGLZCw9.

12−13 вересня у Львові відбувся 5 LVIV ECO FORUM 2019, під час якого українські та закордонні експерти говорили про збереження водних ресурсів, поводження з відходами й перетворення їх на енергію, а також кліматичні зміни. УКМ стала співорганізатором форуму, зокрема – сесії «Кліматична політика». окрема, 13 вересня відбулося дві панельні дискусії:

“Спека і повінь. Адаптація міст до зміни клімату”  та «Перехід Львова на 100% ВДЕ: фантазії чи плани?»

20 вересня організації УКМ взяли участь у Міжнародному марші за клімат в КиєвіЗагалом на марш вийшло понад 2000 людей з 21 українського міста вийшли на Міжнародний марш за клімат в Україні! І вимагали реальних дій від Президента, Парламенту та Уряду по досягненню цілі нуль викидів:

 1. 100% чистої енергетики!
  2. Відмова від викопного палива!
  3. Енергоефективність – пріоритет № 1!
  4. Припинити дотації у промислове тваринництво!
  5. Розвивати “зелений” транспорт!
  6. Заборонити одноразовий пластик!

Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель заявив про підтримку ним курсу на 100% ВДЕ для України. Тепер Україна має офіційно задекларувала Новий Зелений курс розвитку. Тому ми передали Президенту відкритий лист-звернення з вимогами Маршу.

10-го жовтня о 12.00 УКМ та  CAN – EECCA проводять вебінар з російським кліматологом, керівником програми “Клімат та енергетика” WWF Олексієм Кокоріним.

В кінці вересня Міжурядова група експертів зі зміни клімату ( IPCC ) опублікувала  спеціальну доповідь про океан та кріосферу в умовах клімату, що змінюється – або «SROCC». Ця праця дуже важлива. Чому  незабаром можуть щезнути майже всі льодовики в Центральній Європі, чому танення вічної мерзлоти загрожує всьому людству, чому океан стає кислим і чим це все загрожує планеті й нашому регіону зокрема – про це можна дізнатися безпосередньо від одного із авторів IPCC. Олексій Кокорін вміє просто й цікаво розказувати про складні речі ) буде дуже пізнавально. Реєстрація тут tiny.cc/7xcwdz

7 листопада УКМ у Києві проводить семінар “Адаптуй місто до зміни клімату” . Екстремальні погодні явища останніх років створюють дискомфорт мешканцям міст. Через аномальну спеку, перебувати на відкритих просторах в місті стає небезпечно. Зливові дощі, під час яких випадає місячна норма опадів, підтоплюють підземні переходи та псують автомобілі. А посуха в решту днів місяця загрожує зеленим насадженням. Ріст середньої та максимальної температур влітку знижує водність рік, що прямо пов’язано з водопостачанням міст. Адаптація до цих змін потребує знань та ресурсів. З чого почати?

Для відповіді на це питання, Українська Кліматична Мережа, спільно з “Голос Природи” організовують навчання про адаптацію міст до зміни клімату. Тренінг буде корисним для співробітників органів місцевого самоврядування, які стикаються негативними наслідками змін клімату та місцевих активістів, які шукають співпраці з місцевою владою в темі адаптації.

В програмі семінару:

 • Семен Поломаний, засновник проектної групи Zemlia, розповість про оцінку ризиків від змін клімату, реконструкцію міської інфраструктури та пілотні проекти, реалізовані групою.
 • Євген Колішевський, ГО Голос Природи, розповість про досвід Камянського з організації розробки розробки плану заходів з адаптації громади до змін клімату.
 • Софія Шутяк, ГО Екологія-Право-Людина процедура ОВД під час затвердження програм розвитку та проектів.
 • Представники Камянської міської ради поділяться досвідом планування та реалізації заходів з адаптації міського середовища до змін клімату.
 • Ілля Єременко, голова Української кліматичної мережі розповість про організацію місцевого консультаційного процесу для залучення зацікавлених сторін до розробки плану заходів з адаптації.

Для участі у семінарі зареєструйтеся за посиланням: https://forms.gle/XoL5wV7SaiBQVmpy9  до 14 жовтня.

УВАГА ! Кількість місць обмежена, відібраних учасників та учасниць ми повідомимо 16 жовтня.

Запитання щодо тренінгу можна поставити Марині Галушко marunagalushko@gmail.com

тел. + 38 066 942 42 06

Тренінг відбувається за фінансової підтримки фонду імені Гайнріха Бьоля, та організаційної підтримки ГО Екоклуб.

Новини членів УКМ

“Голос Природи” – Кам’янське

Долучилися до проведення акції «Дні сталої енергії», яка пройшла 9 по 15 вересня в Кам’янському. Цей захід проводиться в рамках реалізації Європейської ініціативи «Угода мерів», до якої

місто Кам’янське приєдналось у 2015 році. Організація «Голос Природи» провела для різних категорій мешканців Кам’янського інформаційні заходи, присвячені сталому

споживанню енергії:

– тренінг «Школа юного кліматичного експерта» для дітей (10-15 років). Учасники тренінгу

ознайомилися з презентацією «Що таке стале споживання енергії?», правилами читання лекцій,

спробують провести тематичні заняття в своїх школах.

– тематичні презентації в школах.

– вулична акція «Заряджайся енергією Сонця», на пл. П. Калнишевського, перед входом у міський парк. Під час акції городяни, могли зарядити свої телефони та інші пристрої від сонячної панелі і взяти

інформаційну літературу про енергозбереження.

«Екодія» та   «Світ освіт» 

Підготували для освітян корисні матеріали про сталу енергетику.

Як лаконічно та доступно розповісти школярам про те, що таке “зелена” енергія і яка її користь для людей та довкілля, дізнайтеся тут  ecoaction.org.ua/zelena-energiya.html

За посиланням є два уроки: один для учнів середньої школи на 45 хвилин, а другий – для старшокласників, розрахований на 90 хвилин.

«Еколтава» – Полтава

За ініціативи та активної участі «Еколтави» жителі Полтави мають змогу безкоштовно здати на утилізацію небезпечні відходи.

З 1 жовтян по Полтаві курсує Екобус, куди можна здати використані люмінесцентні лампи, термометри та батарейки.

https://bit.ly/321fjNR.

Найближчі плани організацій УКМ

“Еколтава” – Полтава

17 жовтня 2019 р. з 16:00 по 17:00 проводить вебінар «Як правильно доглядати за зеленими насадженнями міста?»  Як часто обрізати та які фахівці для цього потрібні? Чому дерева у місті так важливі для здорової екосистеми та комфортності міських просторів?
Про це буде розмова з Alexandra Sladkova – відомою в Україні урбаністкою, співзасновницею спільнокошту озеленення у Львові. про корисний досвід інших українських та закордонних міст у сфері арбористики.

Зустріч відбудеться у форматі онлайн, на платформі zoom.

Реєстрація: https://forms.gle/bgtm7BSCEm8oNusU8

УМКА

11 жовтня влаштовують затишні наукові посиденьки. Нещодавно прийняли новий звіт міжурядової групи вчених зі зміни клімату (IPCC)  “Cпеціальний звіт про океан та кріосферу в умовах мінливого клімату”.

Наскільки підвищиться рівень океану?
Які території можуть бути затоплені і які це матиме наслідки?

Як змінюватиметься біохімія океанів?
Що буде з сніжними покровами в горах і як це вплине на водопостачання на материках?
Як швидко будуть танути льодовики?
Які є сценарії розвитку подій і які є рішення?

Дізнатися більше про результати дослідження та цей звіт можна з перших вуст від науковиці, завідувачки Лабораторії прикладної кліматології Українського гідрометеоінституту, членкині Міжурядової групи експертів з питань зміни клімату Світлани Краковської. Буде затишно і дуже цікаво:

11 жовтня з 19:00 по 21:00, в офісі УМКА – Київ, вул. Братська, 6 оф. 303
Де можна переглянути про звіт до зустрічі: https://www.ipcc.ch/report/srocc/

Подія: https://bit.ly/2LRO9TH

“Екосенс” – Запоріжжя

Запрошуємо громадські організації, ініціативи, школи, підприємства, ОСББ, які буди долучені до проєкту та завдяки яким Запоріжжя стає зеленішим та екологічнішим, на презентацію Зеленої Карти Запоріжжя.

Гуглівська мапа уже доступна тут https://bit.ly/2p2XgIz
Завдяки підтримці конкурсу “Ми – це місто” ми дістали можливість надрукувати цю карту як великий прес-вол, який прикрасить Туристичний центр, згодом хол “Запорізької політехніки”, далі помандрує по коворкінгах і бібліотеках, де запоріжці матимуть змогу додавати нові ініціативи.

22 жовтня 2019 р. з 11:00 по 12:30

Туристичний інформаційний Центр Запоріжжя, Проспект Соборний, 151

Написати коментар »

Кліматичні новини вересня та анонси жовтня

07.10.2019

Національні новини у сфері клімату та енергетики

3 вересня 2019 року відбувся повномасштабний запуск Фонду енергоефективності та почала працювати програма комплексної модернізації багатоповерхівок «ЕНЕРГОДІМ». Програма передбачає часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості прийнятних заходів/робіт для пакету «Легкий» та 50% для пакету «Комплексний». Перші 300 заявок отримають додатковий грант у розмірі 20%.

Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель взяв участь у роботі Кліматичного саміту ООН у Нью-Йорку. «У сучасному світі енергетика не може бути відокремлена від екології. Кліматичні виклики – це наше сьогодення, і нам треба шукати шляхи збереження нашого майбутнього», – зазначив Міністр за підсумками Саміту.  

Заступником міністра енергетики та захисту довкілля призначено Ірину Ставчук – генеральну директорку ГО “Екодія”. Iryna Stavchuk понад 15 років займається громадською діяльністю, з яких 12 присвятила розвитку кліматичної політики в Україні. У 2017 році Ірина стала співзасновницею Центру екологічних ініціатив “Екодія” – однієї з найбільш активних екологічних організацій України і члена УКМ.

Більше тут: https://menr.gov.ua/news/33783.html

Новини УКМ

 10 вересня у Львові за підтримки УКМ пройшов  «Кліматичний нетворкінг» — дискусійна зустріч щодо зміни клімату і можливостей формування комплексної кліматичної політики міста. Під час події обговорили питання адаптації міського середовища та переходу на чисті джерела енергії. Було презентовано концепцію кліматичних змін у світовому та українському контекстах. Також відбудеться обговорення потреб адаптації міського середовища і переходу на відновлювані джерела енергії. Організаторами події є ГО «Плато», за підтримки  Української кліматичної мережі та «350.org».Організатори – ГО «Плато», за підтримки  Української кліматичної мережі та «350.org». Подія відбудеться 10 вересня у Львівській копальні кави на пл. Ринок, 10 (внутрішній дворик). Початок — о 17:30 год. Попередня реєстрація — за посиланням: https://forms.gle/RFizjQj6ECGGLZCw9.

12−13 вересня у Львові відбувся 5 LVIV ECO FORUM 2019, під час якого українські та закордонні експерти говорили про збереження водних ресурсів, поводження з відходами й перетворення їх на енергію, а також кліматичні зміни. УКМ стала співорганізатором форуму, зокрема – сесії «Кліматична політика». окрема, 13 вересня відбулося дві панельні дискусії:

“Спека і повінь. Адаптація міст до зміни клімату”  та «Перехід Львова на 100% ВДЕ: фантазії чи плани?»

20 вересня організації УКМ взяли участь у Міжнародному марші за клімат в КиєвіЗагалом на марш вийшло понад 2000 людей з 21 українського міста вийшли на Міжнародний марш за клімат в Україні! І вимагали реальних дій від Президента, Парламенту та Уряду по досягненню цілі нуль викидів:

 1. 100% чистої енергетики!
  2. Відмова від викопного палива!
  3. Енергоефективність – пріоритет № 1!
  4. Припинити дотації у промислове тваринництво!
  5. Розвивати “зелений” транспорт!
  6. Заборонити одноразовий пластик!

Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель заявив про підтримку ним курсу на 100% ВДЕ для України. Тепер Україна має офіційно задекларувала Новий Зелений курс розвитку. Тому ми передали Президенту відкритий лист-звернення з вимогами Маршу.

10-го жовтня о 12.00 УКМ та  CAN – EECCA проводять вебінар з російським кліматологом, керівником програми “Клімат та енергетика” WWF Олексієм Кокоріним.

В кінці вересня Міжурядова група експертів зі зміни клімату ( IPCC ) опублікувала  спеціальну доповідь про океан та кріосферу в умовах клімату, що змінюється – або «SROCC». Ця праця дуже важлива. Чому  незабаром можуть щезнути майже всі льодовики в Центральній Європі, чому танення вічної мерзлоти загрожує всьому людству, чому океан стає кислим і чим це все загрожує планеті й нашому регіону зокрема – про це можна дізнатися безпосередньо від одного із авторів IPCC. Олексій Кокорін вміє просто й цікаво розказувати про складні речі ) буде дуже пізнавально. Реєстрація тут tiny.cc/7xcwdz

7 листопада УКМ у Києві проводить семінар “Адаптуй місто до зміни клімату” . Екстремальні погодні явища останніх років створюють дискомфорт мешканцям міст. Через аномальну спеку, перебувати на відкритих просторах в місті стає небезпечно. Зливові дощі, під час яких випадає місячна норма опадів, підтоплюють підземні переходи та псують автомобілі. А посуха в решту днів місяця загрожує зеленим насадженням. Ріст середньої та максимальної температур влітку знижує водність рік, що прямо пов’язано з водопостачанням міст. Адаптація до цих змін потребує знань та ресурсів. З чого почати?

Для відповіді на це питання, Українська Кліматична Мережа, спільно з “Голос Природи” організовують навчання про адаптацію міст до зміни клімату. Тренінг буде корисним для співробітників органів місцевого самоврядування, які стикаються негативними наслідками змін клімату та місцевих активістів, які шукають співпраці з місцевою владою в темі адаптації.

В програмі семінару:

 • Семен Поломаний, засновник проектної групи Zemlia, розповість про оцінку ризиків від змін клімату, реконструкцію міської інфраструктури та пілотні проекти, реалізовані групою.
 • Євген Колішевський, ГО Голос Природи, розповість про досвід Камянського з організації розробки розробки плану заходів з адаптації громади до змін клімату.
 • Софія Шутяк, ГО Екологія-Право-Людина процедура ОВД під час затвердження програм розвитку та проектів.
 • Представники Камянської міської ради поділяться досвідом планування та реалізації заходів з адаптації міського середовища до змін клімату.
 • Ілля Єременко, голова Української кліматичної мережі розповість про організацію місцевого консультаційного процесу для залучення зацікавлених сторін до розробки плану заходів з адаптації.

Для участі у семінарі зареєструйтеся за посиланням: https://forms.gle/XoL5wV7SaiBQVmpy9  до 14 жовтня.

УВАГА ! Кількість місць обмежена, відібраних учасників та учасниць ми повідомимо 16 жовтня.

Запитання щодо тренінгу можна поставити Марині Галушко marunagalushko@gmail.com

тел. + 38 066 942 42 06

Тренінг відбувається за фінансової підтримки фонду імені Гайнріха Бьоля, та організаційної підтримки ГО Екоклуб.

Новини членів УКМ

“Голос Природи” – Кам’янське

Долучилися до проведення акції «Дні сталої енергії», яка пройшла 9 по 15 вересня в Кам’янському. Цей захід проводиться в рамках реалізації Європейської ініціативи «Угода мерів», до якої

місто Кам’янське приєдналось у 2015 році. Організація «Голос Природи» провела для різних категорій мешканців Кам’янського інформаційні заходи, присвячені сталому

споживанню енергії:

– тренінг «Школа юного кліматичного експерта» для дітей (10-15 років). Учасники тренінгу

ознайомилися з презентацією «Що таке стале споживання енергії?», правилами читання лекцій,

спробують провести тематичні заняття в своїх школах.

– тематичні презентації в школах.

– вулична акція «Заряджайся енергією Сонця», на пл. П. Калнишевського, перед входом у міський парк. Під час акції городяни, могли зарядити свої телефони та інші пристрої від сонячної панелі і взяти

інформаційну літературу про енергозбереження.

«Екодія» та   «Світ освіт» 

Підготували для освітян корисні матеріали про сталу енергетику.

Як лаконічно та доступно розповісти школярам про те, що таке “зелена” енергія і яка її користь для людей та довкілля, дізнайтеся тут  ecoaction.org.ua/zelena-energiya.html

За посиланням є два уроки: один для учнів середньої школи на 45 хвилин, а другий – для старшокласників, розрахований на 90 хвилин.

«Еколтава» – Полтава

За ініціативи та активної участі «Еколтави» жителі Полтави мають змогу безкоштовно здати на утилізацію небезпечні відходи.

З 1 жовтян по Полтаві курсує Екобус, куди можна здати використані люмінесцентні лампи, термометри та батарейки.

https://bit.ly/321fjNR.

Найближчі плани організацій УКМ

“Еколтава” – Полтава

17 жовтня 2019 р. з 16:00 по 17:00 проводить вебінар «Як правильно доглядати за зеленими насадженнями міста?»  Як часто обрізати та які фахівці для цього потрібні? Чому дерева у місті так важливі для здорової екосистеми та комфортності міських просторів?
Про це буде розмова з Alexandra Sladkova – відомою в Україні урбаністкою, співзасновницею спільнокошту озеленення у Львові. про корисний досвід інших українських та закордонних міст у сфері арбористики.

Зустріч відбудеться у форматі онлайн, на платформі zoom.

Реєстрація: https://forms.gle/bgtm7BSCEm8oNusU8

УМКА

11 жовтня влаштовують затишні наукові посиденьки. Нещодавно прийняли новий звіт міжурядової групи вчених зі зміни клімату (IPCC)  “Cпеціальний звіт про океан та кріосферу в умовах мінливого клімату”.

Наскільки підвищиться рівень океану?
Які території можуть бути затоплені і які це матиме наслідки?

Як змінюватиметься біохімія океанів?
Що буде з сніжними покровами в горах і як це вплине на водопостачання на материках?
Як швидко будуть танути льодовики?
Які є сценарії розвитку подій і які є рішення?

Дізнатися більше про результати дослідження та цей звіт можна з перших вуст від науковиці, завідувачки Лабораторії прикладної кліматології Українського гідрометеоінституту, членкині Міжурядової групи експертів з питань зміни клімату Світлани Краковської. Буде затишно і дуже цікаво:

11 жовтня з 19:00 по 21:00, в офісі УМКА – Київ, вул. Братська, 6 оф. 303
Де можна переглянути про звіт до зустрічі: https://www.ipcc.ch/report/srocc/

Подія: https://bit.ly/2LRO9TH

“Екосенс” – Запоріжжя

Запрошуємо громадські організації, ініціативи, школи, підприємства, ОСББ, які буди долучені до проєкту та завдяки яким Запоріжжя стає зеленішим та екологічнішим, на презентацію Зеленої Карти Запоріжжя.

Гуглівська мапа уже доступна тут https://bit.ly/2p2XgIz
Завдяки підтримці конкурсу “Ми – це місто” ми дістали можливість надрукувати цю карту як великий прес-вол, який прикрасить Туристичний центр, згодом хол “Запорізької політехніки”, далі помандрує по коворкінгах і бібліотеках, де запоріжці матимуть змогу додавати нові ініціативи.

22 жовтня 2019 р. з 11:00 по 12:30

Туристичний інформаційний Центр Запоріжжя, Проспект Соборний, 151

 

 

Написати коментар »

Кліматичні новини вересня та анонси жовтня

06.10.2019

Національні новини у сфері клімату та енергетики

3 вересня 2019 року відбувся повномасштабний запуск Фонду енергоефективності та почала працювати програма комплексної модернізації багатоповерхівок «ЕНЕРГОДІМ». Програма передбачає часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості прийнятних заходів/робіт для пакету «Легкий» та 50% для пакету «Комплексний». Перші 300 заявок отримають додатковий грант у розмірі 20%.

Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель взяв участь у роботі Кліматичного саміту ООН у Нью-Йорку. «У сучасному світі енергетика не може бути відокремлена від екології. Кліматичні виклики – це наше сьогодення, і нам треба шукати шляхи збереження нашого майбутнього», – зазначив Міністр за підсумками Саміту.  

Заступником міністра енергетики та захисту довкілля призначено Ірину Ставчук – генеральну директорку ГО “Екодія”. Iryna Stavchuk понад 15 років займається громадською діяльністю, з яких 12 присвятила розвитку кліматичної політики в Україні. У 2017 році Ірина стала співзасновницею Центру екологічних ініціатив “Екодія” – однієї з найбільш активних екологічних організацій України і члена УКМ.

Більше тут: https://menr.gov.ua/news/33783.html

Новини УКМ

 10 вересня у Львові за підтримки УКМ пройшов  «Кліматичний нетворкінг» — дискусійна зустріч щодо зміни клімату і можливостей формування комплексної кліматичної політики міста. Під час події обговорили питання адаптації міського середовища та переходу на чисті джерела енергії. Було презентовано концепцію кліматичних змін у світовому та українському контекстах. Також відбудеться обговорення потреб адаптації міського середовища і переходу на відновлювані джерела енергії. Організаторами події є ГО «Плато», за підтримки  Української кліматичної мережі та «350.org».Організатори – ГО «Плато», за підтримки  Української кліматичної мережі та «350.org». Подія відбудеться 10 вересня у Львівській копальні кави на пл. Ринок, 10 (внутрішній дворик). Початок — о 17:30 год. Попередня реєстрація — за посиланням: https://forms.gle/RFizjQj6ECGGLZCw9.

12−13 вересня у Львові відбувся 5 LVIV ECO FORUM 2019, під час якого українські та закордонні експерти говорили про збереження водних ресурсів, поводження з відходами й перетворення їх на енергію, а також кліматичні зміни. УКМ стала співорганізатором форуму, зокрема – сесії «Кліматична політика». окрема, 13 вересня відбулося дві панельні дискусії:

“Спека і повінь. Адаптація міст до зміни клімату”  та «Перехід Львова на 100% ВДЕ: фантазії чи плани?»

20 вересня організації УКМ взяли участь у Міжнародному марші за клімат в КиєвіЗагалом на марш вийшло понад 2000 людей з 21 українського міста вийшли на Міжнародний марш за клімат в Україні! І вимагали реальних дій від Президента, Парламенту та Уряду по досягненню цілі нуль викидів:

 1. 100% чистої енергетики!
  2. Відмова від викопного палива!
  3. Енергоефективність – пріоритет № 1!
  4. Припинити дотації у промислове тваринництво!
  5. Розвивати “зелений” транспорт!
  6. Заборонити одноразовий пластик!

Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель заявив про підтримку ним курсу на 100% ВДЕ для України. Тепер Україна має офіційно задекларувала Новий Зелений курс розвитку. Тому ми передали Президенту відкритий лист-звернення з вимогами Маршу.

10-го жовтня о 12.00 УКМ та  CAN – EECCA проводять вебінар з російським кліматологом, керівником програми “Клімат та енергетика” WWF Олексієм Кокоріним.

В кінці вересня Міжурядова група експертів зі зміни клімату ( IPCC ) опублікувала  спеціальну доповідь про океан та кріосферу в умовах клімату, що змінюється – або «SROCC». Ця праця дуже важлива. Чому  незабаром можуть щезнути майже всі льодовики в Центральній Європі, чому танення вічної мерзлоти загрожує всьому людству, чому океан стає кислим і чим це все загрожує планеті й нашому регіону зокрема – про це можна дізнатися безпосередньо від одного із авторів IPCC. Олексій Кокорін вміє просто й цікаво розказувати про складні речі ) буде дуже пізнавально. Реєстрація тут tiny.cc/7xcwdz

7 листопада УКМ у Києві проводить семінар “Адаптуй місто до зміни клімату” . Екстремальні погодні явища останніх років створюють дискомфорт мешканцям міст. Через аномальну спеку, перебувати на відкритих просторах в місті стає небезпечно. Зливові дощі, під час яких випадає місячна норма опадів, підтоплюють підземні переходи та псують автомобілі. А посуха в решту днів місяця загрожує зеленим насадженням. Ріст середньої та максимальної температур влітку знижує водність рік, що прямо пов’язано з водопостачанням міст. Адаптація до цих змін потребує знань та ресурсів. З чого почати?

Для відповіді на це питання, Українська Кліматична Мережа, спільно з “Голос Природи” організовують навчання про адаптацію міст до зміни клімату. Тренінг буде корисним для співробітників органів місцевого самоврядування, які стикаються негативними наслідками змін клімату та місцевих активістів, які шукають співпраці з місцевою владою в темі адаптації.

В програмі семінару:

 • Семен Поломаний, засновник проектної групи Zemlia, розповість про оцінку ризиків від змін клімату, реконструкцію міської інфраструктури та пілотні проекти, реалізовані групою.
 • Євген Колішевський, ГО Голос Природи, розповість про досвід Камянського з організації розробки розробки плану заходів з адаптації громади до змін клімату.
 • Софія Шутяк, ГО Екологія-Право-Людина процедура ОВД під час затвердження програм розвитку та проектів.
 • Представники Камянської міської ради поділяться досвідом планування та реалізації заходів з адаптації міського середовища до змін клімату.
 • Ілля Єременко, голова Української кліматичної мережі розповість про організацію місцевого консультаційного процесу для залучення зацікавлених сторін до розробки плану заходів з адаптації.

Для участі у семінарі зареєструйтеся за посиланням: https://forms.gle/XoL5wV7SaiBQVmpy9  до 14 жовтня.

УВАГА ! Кількість місць обмежена, відібраних учасників та учасниць ми повідомимо 16 жовтня.

Запитання щодо тренінгу можна поставити Марині Галушко marunagalushko@gmail.com

тел. + 38 066 942 42 06

Тренінг відбувається за фінансової підтримки фонду імені Гайнріха Бьоля, та організаційної підтримки ГО Екоклуб.

Новини членів УКМ

“Голос Природи” – Кам’янське

Долучилися до проведення акції «Дні сталої енергії», яка пройшла 9 по 15 вересня в Кам’янському. Цей захід проводиться в рамках реалізації Європейської ініціативи «Угода мерів», до якої

місто Кам’янське приєдналось у 2015 році. Організація «Голос Природи» провела для різних категорій мешканців Кам’янського інформаційні заходи, присвячені сталому

споживанню енергії:

– тренінг «Школа юного кліматичного експерта» для дітей (10-15 років). Учасники тренінгу

ознайомилися з презентацією «Що таке стале споживання енергії?», правилами читання лекцій,

спробують провести тематичні заняття в своїх школах.

– тематичні презентації в школах.

– вулична акція «Заряджайся енергією Сонця», на пл. П. Калнишевського, перед входом у міський парк. Під час акції городяни, могли зарядити свої телефони та інші пристрої від сонячної панелі і взяти

інформаційну літературу про енергозбереження.

«Екодія» та   «Світ освіт» 

Підготували для освітян корисні матеріали про сталу енергетику.

Як лаконічно та доступно розповісти школярам про те, що таке “зелена” енергія і яка її користь для людей та довкілля, дізнайтеся тут  ecoaction.org.ua/zelena-energiya.html

За посиланням є два уроки: один для учнів середньої школи на 45 хвилин, а другий – для старшокласників, розрахований на 90 хвилин.

«Еколтава» – Полтава

За ініціативи та активної участі «Еколтави» жителі Полтави мають змогу безкоштовно здати на утилізацію небезпечні відходи.

З 1 жовтян по Полтаві курсує Екобус, куди можна здати використані люмінесцентні лампи, термометри та батарейки.

https://bit.ly/321fjNR.

Найближчі плани організацій УКМ

“Еколтава” – Полтава

17 жовтня 2019 р. з 16:00 по 17:00 проводить вебінар «Як правильно доглядати за зеленими насадженнями міста?»  Як часто обрізати та які фахівці для цього потрібні? Чому дерева у місті так важливі для здорової екосистеми та комфортності міських просторів?
Про це буде розмова з Alexandra Sladkova – відомою в Україні урбаністкою, співзасновницею спільнокошту озеленення у Львові. про корисний досвід інших українських та закордонних міст у сфері арбористики.

Зустріч відбудеться у форматі онлайн, на платформі zoom.

Реєстрація: https://forms.gle/bgtm7BSCEm8oNusU8

УМКА

11 жовтня влаштовують затишні наукові посиденьки. Нещодавно прийняли новий звіт міжурядової групи вчених зі зміни клімату (IPCC)  “Cпеціальний звіт про океан та кріосферу в умовах мінливого клімату”.

Наскільки підвищиться рівень океану?
Які території можуть бути затоплені і які це матиме наслідки?

Як змінюватиметься біохімія океанів?
Що буде з сніжними покровами в горах і як це вплине на водопостачання на материках?
Як швидко будуть танути льодовики?
Які є сценарії розвитку подій і які є рішення?

Дізнатися більше про результати дослідження та цей звіт можна з перших вуст від науковиці, завідувачки Лабораторії прикладної кліматології Українського гідрометеоінституту, членкині Міжурядової групи експертів з питань зміни клімату Світлани Краковської. Буде затишно і дуже цікаво:

11 жовтня з 19:00 по 21:00, в офісі УМКА – Київ, вул. Братська, 6 оф. 303
Де можна переглянути про звіт до зустрічі: https://www.ipcc.ch/report/srocc/

Подія: https://bit.ly/2LRO9TH

“Екосенс” – Запоріжжя

Запрошуємо громадські організації, ініціативи, школи, підприємства, ОСББ, які буди долучені до проєкту та завдяки яким Запоріжжя стає зеленішим та екологічнішим, на презентацію Зеленої Карти Запоріжжя.

Гуглівська мапа уже доступна тут https://bit.ly/2p2XgIz
Завдяки підтримці конкурсу “Ми – це місто” ми дістали можливість надрукувати цю карту як великий прес-вол, який прикрасить Туристичний центр, згодом хол “Запорізької політехніки”, далі помандрує по коворкінгах і бібліотеках, де запоріжці матимуть змогу додавати нові ініціативи.

22 жовтня 2019 р. з 11:00 по 12:30

Туристичний інформаційний Центр Запоріжжя, Проспект Соборний, 151

Написати коментар »

Інтернет мережа енергії як відповідь на глобальний виклик зміни клімату

01.10.2019

В той час коли глобальне потепління прискорюється, а викиди парникових газів від спалювання викопного палива продовжують зростати, всім країнам світу невідкладно потрібен шлях до сталої енергетики майбутнього. Чи існує такий шлях і чи може на нього стати Україна?
Липень 2019 року став найспекотнішим місяцем за всю історію метеоспостережень, температура за полярним колом вперше піднялася до +35 °С, тисячолітні льодовики Гренландії руйнуються, небачені раніше за масштабами велетенські пожежі охопили ліси в Сибіру та в Амазонії. Кліматична криза, що розгортається у світі, окрім посилення лісових пожеж, вже спричиняє зміну сезонного та географічного розподілу опадів, повені та прискорення ерозії ґрунтів в одних регіонах та екстремальні посухи в інших, танення вічної мерзлоти, спустошення прибережних районів і зниження врожайності сільськогосподарських культур.

Станом на 25 серпня, після початкового політичного поштовху створеного успіхом масових виступів школярів та рухом Extinction Rebellion в квітні, вже 967 юрисдикцій (міст, областей, регіонів) у 18 країнах оголосили кліматичну надзвичайну ситуацію. Першими декларації надзвичайного кліматичного стану оголосили Уельс та Шотландія, 28 та 29 квітня, після того як Лондон був практично заблокований демонстрантами Extinction Rebellion. Тепер кількість місцевих урядів по всьому світу, які визнали необхідність вживати негайних заходів для стрімкого скорочення викидів парникових газів наближається до тисячі, а в їх юрисдикціях налічується понад 212 мільйонів громадян.
В ЄС новий президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн оголосила протидію змінам клімату пріоритетом свого уряду. В Сполучених Штатах надзвичайний кліматичний стан оголосили штат Каліфорнія та Нью-Йорк, для небаченої досі економічної мобілізації для його подолання демократична партія розробляє “Новий зелений курс”, а питання клімату знаходиться в центрі запеклих політичних баталій.

Перехід від необмеженого використання викопного палива до енергії з відновлюваних джерел та енергоощадних технологій є ключовим для подолання проблеми змін клімату, адже більшість викидів СО2 в атмосферу спричиняє саме спалення вугілля, нафти і газу. Саме тому глобально енергетика відповідальна за 2/3 всіх викидів парникових газів. Через зростаючий попит на енергію в світі, брак доступу до сучасних енергоефективних технологій та залежність багатьох країн від викопних енергоресурсів темпи забруднення атмосфери продовжують збільшуватися. Щоб це змінити необхідно здійснити перебудову енергетичних систем, транспорту та інфраструктури міст по всьому світу.

А що в Україні?

За останні 10 років згідно даних Українського гідрометеорологічного центру середнє підвищення температури в нашій країні досягло 1,6°С. Наслідки змін клімату в нас хоча і не такі катастрофічні, як в Індії та деяких інших частинах світу, але вже наочні та відчуваються кожним – змінюється характер та розподіл опадів, стає все більше зливових дощів, літня погода утримується у вересні, зими стають коротшими, а літо починається вже у травні. Попри це в нашій державі багато політиків досі схильні вважати, що глобальна кліматична криза України не стосується і реагувати на це ніяк не потрібно. Але серед місцевих урядовців, які несуть пряму відповідальність за майбутнє своїх громад, розуміння того що і як з цим робити зростає та вже починає втілюватися у коректні заходи та стратегічні цілі.
Українські міста-піонери вже працюють в цьому напрямку, залучаючи міжнародну технічну підтримку та значні інвестиційні кошти, а також діляться з іншими своїм практичним досвідом в сферах підвищення енергоефективності, розвитку відновлюваної енергетики та сталої мобільності.
В минулому році Житомир, Львів, Чортків та Кам’янець-Подільський заявили про ціль перейти на 100% відновлюваних джерел енергії до 2050 року та підписали меморандум про співпрацю з міжнародною кліматичною організацією 350.org. В грудні представники цих міст взяли участь у міжнародних кліматичних переговорах СOP24 в польському місті Катовіце.

Стратегічну мету 100% ВДЕ прийняли 53 країни, з них сім – до 2030 року. За даними IRENA до цієї ж дати на чисту енергію планують перейти 131 місто. Подібні плани але до 2050 року собі поставили 247 міст, включаючи Лондон, Париж, Стокгольм, Сідней, Токіо, Торонто, Лос-Анджелес, Нью-Йорк, Сан-Франциско, а також 33 регіони, включаючи штат Каліфорнія. Стратегії переходу більшості з них фокусуються на отриманні обсягів електроенергії з ВДЕ, достатніх не тільки для покриття поточних потреб, а й для заміщення викопного палива в секторах транспорту, опалення та промисловості за рахунок їх електрифікації та застосування нових технологій (електромобілі, теплові насоси, промислові водневі технології). Доцільність цього підтверджується тим фактом, що більше сотні міст світу вже отримують більшу частину електроенергії для своїх потреб з відновлюваних джерел енергії.

Графік 1: Кількість міст що проголосили намір переходу на 100% ВДЕ, по країнах. Джерело: IRENA – Towards 100% Renewable Energy: Status, Trends, and Lessons Learned

За 2018 рік вартість відновлюваних джерел енергії впала до рівнів, коли нові потужності ВДЕ (зокрема ВЕС та СЕС) без додаткової державної підтримки в багатьох країнах виграють конкуренцію за ціною кіловат-години у електростанцій на викопному паливі. Про це повідомляється в останньому звіті про вартість технологій відновлюваної енергетики, опублікованому 29 травня 2019 року Міжнародним агентством з відновлюваної енергетики (IRENA). Це також підтверджується раніше опублікованими даними аналітичних фірм Lazarus та Bloomberg New Energy Finance (BNEF). Експерти одностайні в тому, що вже в недалекому майбутньому СЕС та ВЕС будуть найдешевшими джерелами електроенергії по всьому світу.

Графік 2: Середнє зниження вартості технологій СЕС та ВЕС у світі за 2010-2018 рр. Джерело: IRENA – Renewable Power Generation Costs in 2018

Сьогодні в секторі електроенергетики відбувається справжня технологічна революція, яку спричиняють здешевлення технологій ВДЕ, впровадження систем акумулювання електроенергії, розбудова “розумних мереж”, децентралізація та диджиталізація енергосистем. Разом ці нові технології поєднуються в те, що називають “Інтернетом Енергії”.

Впровадження “Інтернету Енергії” потребує модернізації мереж передачі та розподілу електроенергії, а також системних заходів для компенсації мінливості  сонячної та вітрової генерації. Ключові інструменти для цього – диджиталізація управління та впровадження “розумних мереж” на всіх рівнях. На побутовому рівні частиною цього виступають “розумні” водонагрівачі та інша побутова техніка, системи електричного опалення, кондиціювання, а також системи водопостачання, що мають накопичувальні ємності.  На промисловому рівні – насоси, двигуни, компресори, електропечі та різноманітне автоматизоване обладнання. 

Першим кроком для України на шляху до “Інтернету Енергії” має стати відмова від будь-яких інвестицій у централізовану негнучку енергетичну інфраструктуру та застарілі технології, які можуть замкнути всю економіку в занепаді та сприятимуть подальшій деградації довкілля. 

Три великих “Д” – декарбонізація, децентралізація та диджиталізація – повністю перетворять енергетичний сектор в наступні 10-15 років. Ці три тренди вже змінюють всі аспекти роботи енергосистем в багатьох країнах, найбільше в – Китаї та ЄС. Це ключ до побудови успішної та сталої економіки майбутнього, вільної від згубної залежності від викопного палива.

Для України трансформація енергетики в бік трьох “великих Д” – це шанс побудувати нову сильну економіку та вирватися з тривалого занепаду, підвищити безпеку та добробут своїх громадян та допомогти міжнародній спільноті вирішити проблему змін клімату.

 

Автор: Олег Савицький

Написати коментар »

Кліматичні новини серпня та анонси вересня

06.09.2019

Національні новини у сфері клімату та енергетики

 • 14 серпня схвалено національну ціль з енергоефективності на період до 2020 р.. Під час розрахунку цілі використано загальний підхід Директиви, а саме – скорочення кінцевого енергоспоживання на 20% у 2020 р. відносно базового сценарію. Проектом визначено такі показники: у 2020 році первинне споживання енергії не має перевищувати 101 316 тис. тонн; кінцеве споживання енергії — 55 507 тис. тонн нафтового еквівалента.
 • Кабмін постановою від 14.08.2019 N 750 ліквідував Державну екологічну інспекцію та утворив Державну природоохоронну службу. Новий орган має реалізовувати державну політику з проведення державного моніторингу навколишнього природного середовища та державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.

Міністеркою розвитку громад та територій України стала Бабак Альона Валеріївна. За словами  чиновниці, одним з пріоритетних напрямків роботи її міністерства залишатиметься енергоефективність

 • Держенергоефективності у співпраці із НЕФКО та експертами Фінсько-українського трастового фонду ініціює розробку концепту нового фінансового інструменту в Україні – Фонду зелених інвестицій (#GIF_UA).

Новини УКМ

15-18 серпня в Одесі відбулася піврічна зустріч Ради УКМ. Було розглянуто питання діяльності УКМ та відповідність цілям 2019. Основні питання: організація роботи за тематичними напрямками, залучення малоактивних організацій (зібрана інформація чому організації неактивні і як посилити взаємодію), навчальний продукт від мережі для членів мережі, збереження фінансування та пошук нового, оновлення стратегічного плану УКМ і розмова про цінності.

УКМ та 350.org провели тренінг для комунікаторів організацій “Герої ефективних комунікацій”. ПРойшов він в Одесі 29 серпня- 1 вересня.

УКМ проводить другий етап стажування. Пропонуємо представникам організацій мережі пройти стажування в одній з організацій-членів УКМ. Метою стажування є обмін досвідом за стратегічними напрямкам роботи УКМ та надання нових можливостей для підвищення кваліфікації.

Для проходження стажування вам потрібно визначитись з організацією, в якій ви хочете пройти стажування, погодити з нею завдання, тему, план та дати стажування. Період – жовтень 2019 р. За результатами проходження стажування потрібно надати описовий звіт.

Рада УКМ визначить, які заявки будуть підтримані, до 30 вересня. Довідки за тел. 0977541832

20 вересня всі організації УКМ їдуть на Міжнародний марш за клімат
Цього вересня у всьому світі анонсована хвиля молодіжних кліматичних маршів #GlobalClimateStrike. Всесвітній марш за клімат пройде і в Україні. Молодь, натхненна шведською школяркою Ґретою Тунберґ, яка рік тому почала протестувати перед Шведським Парламентом, аби той негайно визнав зміну клімату пріоритетом у своїй роботі, запрошує дорослих долучитися!

➤➤ Зареєструватись на марш http://bit.ly/climate_strike

Новини членів УКМ

 • ГО “Еколтава” – Полтава

13 серпня відкрили сонячну електростанцію в школі селищі Білики. Її потужність 5 кВт. Над проектом плідно працювали Ekoltava та дирекція школи №2. Результат гідний для наслідування. Тепер невелика сільська школа в взяла повний курс на екологічність:

Персонал школи пройшов навчання від німецької експертки з енергоефективності, використання альтернативних джерел енергії та енергоменеджменту. Наступним кроком буде термомодернізація закладу.

Це буде перша зелена школа в Полтавському регіоні та перший досвід Еколтави по впровадженню проектів з відновлюваних джерел енергії в комунальних закладах.

Заклад пройшов процедуру енергоаудиту та отримав енергопаспорт міжнародного зразка. 

 • ГО “Екосенс” – Запоріжжя

Провели фактчекінг-тур на Приморську ВЕС. У Запорізькій області будується найбільший вітропарк, але в той же час навколо вітроенергетики існує багато міфів і страхів. У серпні громадська організація “Екосенс” в рамках проекту “100% ВДЕ” організувала просвітницький тур на Приморську ВЕС.

35 запорізьких вчителів географії та місцевих журналістів побачили, як працюють сучасні вітроелектростанції, перевірили, наскільки екологічно працюють вітряки.

У місті Приморську  знаходиться найновіша ВЕС області, яка введена в експлуатацію 8 місяців тому. Тут встановлені 26 турбін загальною потужністю 100 мВатт.

Друга черга Приморської ВЕС з такою ж комплектацією будується недалеко від Ботієвської ВЕС. Після запуску об’єкта до кінця року, вітропарку Запорізькійобласті стане найбільшим в Європі, досягнувши 550 мВт.

Екскурсія була проведена в рамках проекту «Запоріжжя за чисту енергію», за підтримки Федерального міністерства з охорони навколишнього середовища, збереження природи і ядерної безпеки Німеччини.

Найближчі плани організацій УКМ 

ГО “Екодія”

3 і 17 вересня проводять Environmental English Speaking Club.  В товаристві хороших людей можна вдосконалювати наші розмовні навички та дізнаватись багато чого нового про довкілля та людей які про нього дбають.  Зустрічі відбувають раз на два тижні.
03 вересня – My climate positive hobby
17 вересня – Sustainable fashion
19.00-20.30, офіс Екодії, вул. Саксаганського 52а, 4 поверх

ГО “Голос Природи”

З 9 по 15 вересня 2019 року в рамках реалізації Європейської ініціативи «Угода мерів» в Кам’янському пройде акція «Дні сталої енергії». «Голос Природи» проведе інформаційні заходи, присвячені сталому споживанню енергії:

– тренінг «Школа юного кліматичного експерта» для дітей (10-15 років). Учасники тренінгу ознайомляться з презентацією «Що таке стале споживання енергії?», правилами читання лекцій, спробують провести тематичні заняття в своїх школах.

– тематичні презентації в школах.

– вулична акція «Заряджайся енергією Сонця». Акція пройде 14 вересня з 12:00 до 16:00 на пл. П. Калнишевського, перед входом у міський парк. Під час акції городяни, що відпочивають у парку, зможуть зарядити свої телефони та інші пристрої від сонячної панелі, а також отримати інформаційну літературу про енергозбереження.

RE_Load, U-Cycle – Асоціація велосипедистів Києва, 350.org – Україна, Єдина Планета, ГО О.ЗЕРО, УМКА, Світ освіт, Екодія

21 вересня проводять  post_маршевий фестиваль кліматичного активізму “Розсадник”. Заплановано:
☑️ Лекційний простір
☑️ Дискусійний майданчик | Жива бібліотека (особисті історії активізму)
☑️Чіл-простір
☑️АРТ майданчик

Програма, щоб не тільки відпочити, а й розширити свій кругозір, дізнатись щось новеньке та здобути нових навичок. Можна дізнатись про діяльність різних організацій та розказати про свої, що працюють над вирішенням екологічних/ кліматичних негараздів.

U-Cycle – Асоціація велосипедистів Києва

15 вересня 2019 р. з 13:00 по 16:00 запускають urban cycling tours — новий формат міських велоекскурсій від нашої спільноти. Щоразу це буде інша тема та інший велогід. Завдяки цьому формату ми хочемо поєднати приємне з корисним — велоекскурсію і велошколу з безпеки руху, щоб заохотити більше людей їздити велосипедом по місту.

ГО О.ЗЕРО

21 вересня 2019 р.  проведуть бренд-аудит. Це акція, яка починається з прибирання, проте має на меті дещо більше ніж навести чистоту. Основна мета бренд-аудиту – визначити компанії, які створюють найбільше сміття! Можна провести власний бренд-аудит або долучитись до події, яка буде відбуватися у вашому місті. Локації для проведення бренд-аудиту можуть бути різними: узбережжя, парк, вершина гори, школа, офіс, аеропорт та навіть ваша домівка.
Заповніть форму за посиланням, щоб долучитись в якості волонтера до існуючого аудиту, або провести свій.
https://forms.gle/NmeTjUdPGnmoemLG7

Також організатори проведуть вебінар, де розкажуть як саме слід проводити бренд-аудит, куди вносити дані та дадуть відповіді на всі інші запитання.

Члени УКМ можуть скористатися МОЖЛИВОСТЯМИ:

 • Отримати фінансування на поїздки для участі у зустрічах, засіданнях, тренінгах.
 • Отримати фінансування дрібних видатків, пов’язаних із проведенням заходів.
 • Пошук потрібних експертів для відповідей на ваші питання.
 • Оплата друку різноманітних публікацій, що стосуються клімату.
 • Допомога у пошуку фінансування.
 • Отримання інфо-матеріалів від інших членів УКМ.
 • Публікація та підтримка звернень і заяв.

 

Детальніше з процедурою отримання підтримки можна ознайомитися за посиланням: https://goo.gl/oVTxNi

 Контакти Української кліматичної мережі 

climategroup.org.ua

ucn@climategroup.org.ua

Facebook: www.facebook.com/climategroup

 

Підписатися на розсилку дайджесту УКМ 

Отримувати анонси та новини членів мережі 

 

Голова Ради Української кліматичної мережі       Медіа – координатори УКМ

Ілля Єременко                                           Інна Плюта                                      Маргарита Мостова  

                   illia@ecoclubrivne.org                          innaplyuta83@gmail.com              ucn@climategroup.org.ua                    +380 63 4835122                                                                                                          +380 99 92 99 794

Написати коментар »

Кліматичні новини липня та анонси серпня

06.08.2019

Національні новини у сфері клімату та енергетики 

 • 5 липня 2019, за ініціативою Європейсько-українського енергетичного агентства (ЄУЕА) відбулась зустріч з Делегацією ЄС, Енергетичним співтовариством, НКРЕКП, ВРУ, DIXI Group, USAID, з приводу Рішення Конституційного Суду щодо визнання неконституційними деяких положень Закону України “Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг” від 13 червня 2019 року № 5-р/2019 та втрату ними чинності з 31 грудня 2019 року. Учасники зустрічі домовились про підготовку узгоджених пропозицій плану наступних дій.

… читати далі »

Написати коментар »

Green Camp – 2019: усе на висоті!

28.07.2019

21-27 липня відбувся щорічний Green Camp. Цього року табір пройшов у всіх значеннях на висоті: учасники побували на одному з найвищих гірських масивів українських Карпат – Свидовці.  … читати далі »

Написати коментар »

<< Попередня сторiнка